Slovan sa vrátil na víťaznú vlnu, druhýkrát zdolal Atlant Mytišči

Peter Ölvecký otvoril skórePeter Ölvecký otvoril skóre Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava si pripísali druhé víťazstvo nad Altantom Mytišči v sezóne. Po výhre v Rusku 2:0 uspeli aj pred vlastnými fanúšikmi v pomere 3:2 a pripísali si do tabuľky dôležité 3 body, celkovo ich má na konte už 41. Napravili si tak chuť po prehre s Torpedom Nižnij Novgorod. Najbližší zápas odohrá Slovan v nedeľu 25. novembra o 17:00, keď privíta Lokomotiv Jaroslavľ.

Slovan Bratislava - Atlant Mytišči 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Ölvecký (Mikúš), 33. Daňo (Švarný, Ölvecký), 55. Kukumberg (Kytnár, Dravecký)  - 19. Michnov (Ozolinš), 31. Bobrov (Dorofejev, Rybakov). Rozhodcovia: Odinš, Soin - Sadovnikov, Sazonov (Lot./Rus.), vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Štajnoch 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan: Janus - Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Tabaček, Sersen - Bartovič, Bližňák, Hudáček – Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký – Mikúš, Šťastný, Ölvecký

Atlant: Chudobin - Višnevskij, Ťutin, Semionov, Ozolinš, Rukavišnikov, Frögren, Kosmačov, Batyršin - Michnov, Engqvist, Stalberg - Žerdev, Gluchov, Bobrov - Ševčenko, Točickij, Koľcov - Lemťugov, Rybakov, Dorofejev

Prvú vážnejšiu šancu si vypracoval kapitán Lipiansky, no brankár hostí si dal pozor. Slovan mal vzápätí k dispozícii presilovku, ale hral ju veľmi staticky a až na jednu strelu Chudobina vážnejšie neohrozil. Podobne to vyzeralo aj o ďalšie dve minúty pri druhej početnej výhode domácich. Slovan mal tlak aj naďalej a súpera do ničoho nepúšťal. Ten sa tak sústredil najmä na obranu, čo sa mu darilo a tak vážnejšie šance nemal ani Slovan. Po desiatich minútach si zahrali proti štyrom aj hostia, ale hrali ju rovnako zle ako domáci. Navyše im dvakrát unikol Kukumberg a Chudobin mal čo robiť, aby udržal čistý štít. V 13. minúte sa mu to už nepodarilo. Po vyhratom buly sa dostal k puku Ölvecký, ktorý zblízka prestrelil padajúceho obrancu aj brankára - 1:0. Inkasovaný gól prebudil aj hostí, ktorý sa krátko na to natlačili do útočného pásma a Dorofejev s Bobrovom si vypracovali dobré šance, no Janus podržal spoluhráčov. Slovan mohol pridať druhý kúsok počas tretej presilovky, ale ani tá mu nevyšla. Navyše, Štajnoch dostal dve plus desať za napadnutie hlavy a krku, v početnej výhode hrali hostia a "belasým" ukázali, ako sa to robí. V 19. minúte Ozolinš priťukol puk Michnovovi a prudkou strelou vyrovnal 1:1.

Slovan nevyužil ani štvrtú presilovku na začiatku druhej tretiny. V ďalších minútach sa hra presúvala zo strany na stranu, ale bez vážnejších šancí. V 31. minúte sa hostia dostali do vedenia 2:1. Slovan prehral buly v útočnom pásme, Atlant sa dostal do prečíslenia a po peknej kombinácii strieľal Bobrov do odkrytej bránky. Netrvalo však ani dve minúty a opäť bolo vyrovnané. O gól sa postaral Daňo, ktorý si položil brankára a tiesnený obrancom poslal puk za jeho chrbát. Hostia si potom zahrali ešte dve presilovky, vypracovali si aj šance, ale Janus si s nimi poradil.

Slovan bol v záverečnej tretine aktívnejší, ale nevedel dotiahnuť svoje šance do konca a Chudobina ohrozovali väčšinou iba strelami z diaľky. Naopak, keď sa hostia dostali pred Janusovu bránku, vždy to zaváňalo gólom. Brankár Slovana si ale poradil s nebezpečnou strelou Ozolinša spomedzi kruhov aj s peknou kombináciou Engqvistovej formácie, ktorá vyšachovala domácu obranu. "Belasým" vyšla až akcia z 55. minúty, keď Kytnár spoza bránky prihral Kukumbergovi a ten zavesil - 3:2. Atlant sa v závere vrchol do útoku a Slovan mal obrovské šťastie, keď Michnov a krátko na to aj Ťutin trafili konštrukciu bránky. V závere to skúsili aj bez brankára, ale Janusa už neprekonali.

Rostislav Čada: "Ďakujeme za kompliment od súpera, že sme zaslúžene vyhrali. Prvá tretina z našej strany bola vydarená. Bola tam vidieť snaha hráčov odčiniť prehru s Torpedom. Mali sme dobrý nástup, dobre sme korčuľovali, kombinovali, ale vyťažili sme v prvej tretine iba jeden gól a vyrovnanie nás pribrzdilo. V závere sme boli trpezlivejší, šťastnejší. Hlavne pri víťaznom góle sme mali konečne šťastie. Posledná tretina už bola o tom, kto dá rozhodujúci gól. Podarilo sa to nám. V hre bolo veľké nasadenie a odhodlanie."

Sergej Svetlov, tréner Atlantu: "Bol to veľmi zaujímavý zápas, v ktorom bol súper aktívnejší ako my. V prvej tretine sme nehrali veľmi dobre, v druhej sa to už zlepšilo a v tretej sme hrali vyrovnaný duel. Mali sme aj dobré momenty, žiaľ, dostali sme tretí rozhodujúci gól. Slovan vyhral zaslúžene, gratulujem."

Peter Ölvecký: "Bol to od začiatku veľmi ťažké, chceli sme odčiniť predchádzajúci zápas, čo sa nám aj podarilo. V tretej tretine to nechcelo otvoriť ani jedno mužstvo. Čakali sme na chybu súpera, našťastie prišla u nich a Kuko strelil veľmi dôležitý gól."

Martin Štajnoch: "Sme radi, že sme získali tri body a aspoň trochu odčinili prehru z posledného zápasu. Na konci nás na pár minút zatlačili, boli tam nejaké závery, ale udržali sme to a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali.

ONLINE KOMENTÁR:

Je tu koniec, Slovan vyhráva nad nepríjemným súperom 3:2. Pomer striel 39:35. Najlepším hráčmi Michnov a Ölvecký.

60. min: Záverečné sekundy zápasu, obecenstvo na nohách skanduje a dodáva sily hráčom.

59. min: Chudobin opustil bránku, hostia hrajú so šiestimi hráčmi.

59. min: Oddychový čas pre Atlant Mytišči. Hala skanduje meno Jara Janusa.

59. min: Famózna atmosféra, hokejová dráma vrcholí.

58. min: Janus v krátkom slede dvakrát "čaroval", diváci ho odmeňujú búrlivým aplauzom.

57. min: Zápas okamžite nabral obrátky, hostia sa snažia vyrovnať a poriadne pridali na tempe.

55. min: A diváci si ako keby vypýtali gól. Kytnár odviedol skvelú prácu, spoza bránky našiel Kukumberga a ten strelou z prvej prekonal Chudobina - 3:2!

55. min: Aréna na nohách, užíva si KHL v Bratislave.

54. min: Do konca riadneho hracieho času je ešte relatívne dosť času, ale začína to "smrdieť" remízou.

53. min: Stalbergovi chýbali pri tečovanej strele centimetre, Janus výborne vykryl priestor.

53. min: Takmer desaťminútový úsek bez hvizdu rozhodcu ukončil strelou Bližňák, Chudobin s prehľadom skryl puk vo výstroji.

52. min: Žerdev sa o niečo podobné pokúša, ale nedokázal sa uvoľniť až tak, aby ohrozil svätyňu domácich .

50. min: Janus si pripisuje ďalšie úspešné zákroky, pomáha aj pri rozohrávke. V ofenzíve jedného či druhého tímu zrejme chýba líder, ktorý by vzal zodpovednosť na seba.

49. min: Neuveriteľné dlhý úsek bez prerušenia, útoky sa prelievajú zo strany na stranu, sledujeme perfektný hokej, aj keď bez gólového korenia.

48. min: Perfektný zákrok Janusa pri strele skúseného Ozolinša.

47. min: Aréna napriek tomu buráca, skandovaným potleskom vyzýva svojich miláčikom na strelenie tretieho gólu.

46. min: Hrá sa veľmi dlho bez prerušenia, oba tímy sa zamerali na dôkladné bránenie obrannej modrej čiary.

45. min: Janus pobavil divákov, vyhodený puk vyhlavičkoval do rohu.

44. min: Slovan sa usadil v útočnom pásme, ale nedočkal sa žiadnej výraznejšej šance.

43. min: Rukavišnikov od modrej čiary propagačne prevetral výstroj Janusa.

42. min: Slovan sa ubránil, môže sa opäť venovať aj ofenzíve.

41. min: Mytišči chce v presilovke využiť upravený ľad, začalo veľmi útočne.

Atlant sa už do šance nedostal, je tu koniec strednej časti hry.

40. min: 30 sekúnd pred koncom druhej tretiny vylúčený Tabaček za podrazenie.

39. min: Višňovský mal ideálnu parketu, ale preváhal správny okamih a musel posunúť puk Sigaletovi, ktorý ho už stratil.

37. min: Miklík ponúkol skákavú prihrávku cez celú šírku Vondrkovi, ten vo vzduchu puk netrafil.

36. min: "My sme tu doma", ozýva sa z tribún.

35. min: Obecenstvo sa búri, dožaduje sa vylúčenia aj na opačnej strane. Nepomáhajú ani protesty hráčov.

34. min: Belasí budú hrať v oslabení, po závare pred Janusom odchádza na trestnú lavicu Šťastný za hákovanie.

33. min: Je tu rýchle vyrovnanie. Postaral sa oň mladý Daňo, ktorý si po prihrávke Švarného položil aj Chudobina a mohol sa radovať z gólu - 2:2!

31. min: Krásna a pritom jednoduchá akcia hostí. Po osi Rybakov, Dorofejev sa puk dostal k Bobrovovi a ten dostáva Atlant do vedenia - 1:2!

31. min: Hudáček kúzlil za bránkou, vypracoval príležitosť pre spoluhráčova, ale strele Švarného chýbala presnosť.

31. min: Máme za sebou polovicu stretnutia, pomer striel 30:19, skóre 1:1.

30. min: Hluchšia pasáž na ľade, fanúšikovia sa však bavia, skandovaný potlesk v aréne. Štajnochovi skončil osobný trest.

28. min: Vondrka to skúšal lišiacky po zemi, ruský gólman vyrazil nad bránku.

27. min: Nádherný hokejový moment, Višňovský vystrelil spomedzi kruhov, Chudobin vytiahol skvelý "semafor" a skryl puk v lapačke.

26. min: Žerdev sa snažil potvrdiť povesť strelca, Janus sa za jeho strelou iba otočil, našťastie mierila vedľa.

26. min: Sága o nevyužitých presilovkách pokračuje, hostia v plnom počte.

24. min: Miklík posunul Vondrkovi, strela z pravého kruhu opäť iba do brankára Atlantu.

24. min: Po Višňovského nahodení sa k puku dostal Bližňák, jeho strele chýbali centimetre. Vzápätí pokus Hudáčka chytil Chudobin.

24. min: Hudáček si "vypýtal" faul, rozhodca poslal Koľcova na lavicu hanby.

23. min: Zatiaľ je to v tejto časti také verejné korčuľovanie, bez streľby.

21. min: V prvých sekundách aktívnejší hostia, Slovanu stále chýba Štajnoch kvôli osobnému trestu.

Prvá siréna oznámila koniec tretiny.

20. min: Už o pár sekúnd mohol opäť dostať Slovan do vedenia Dravecký, jeho strela švihom skončila na hornej žrdi.

19. min: Ozolinš skúsenosťami odstavil Bližňáka, potiahol puk do pásme, krásne našiel Michnova a ten trafil presne medzi nohy Janusa - 1:1!

19. min: Viac ako minútová presilovka Atlantu, pokus Gluchova kryje Janus.

18. min: Zbytočný zákrok Štajnocha pri vlastnej striedačke na Kosmačova, oslabuje svoj tím. Navyše dostal aj osobný trest a na trestnej lavici si posedí 10 minút za napadnutie hlavy a krku.

17. min: Švarný nabil Višňovskému, strela z prvej končí v lapačke Chudobina.

16. min: Slovan si zahrá presilovú hru číslo tri, za nedovolené bránenie je vylúčený Stalberg.

15. min: O vyrovnanie sa snažil individuálnou akciou Dorofjev a pri dorážke vychytal Janus aj Bobrova.

14. min: Slovan pokračuje v ofenzívnom snažení, zatiaľ podáva diametrálne odlišný výkon ako proti Torpedu.

13. min: Ölvecký sa po vyhranom vhadzovaní preštrikoval až pred bránku a tam aj s prispením šťasteny otvára skóre - 1:0!

13. min: Atlant hral presilovú hru veľmi zle, ani na chvíľu sa nedokázal usadiť v pásme.

13. min: Janus musel hasiť po nahodenej strele Stalberga a dorážke Michnova.

12. min: Kukumberg sa dostal v oslabení do úniku, jeho bekhendový blafák na Chudobina nestačil. O niekoľko sekúnd podobná situácia a opäť v nej "Kuko", ale už nemal sily.

11. min: Ten istý hráč si pôjde "oddýchnuť", keď sa mu hokejka dostala pod ruku jedného z hostí a rozhodcovia to posúdili ako faul.

10. min: Sersen sa prezentoval strelou od modrej, Chudobin vyrazil do bezpečia. Diváci na nohách pri tradičnom rituále. Pomer strieľ po polovici prvého dejstva je jednoznačný - 11:3.

10. min: Opäť nevyužitá početná prevaha, Slovanisti sa v tejto činnosti veľmi trápia.

9. min: Obecenstvo sa snaží pomôcť hráčom na ľade, od začiatku sa hrá vo výbornej atmosfére.

8. min: Hudáček kombinoval s Lipianskym a Bližňákom, napokon sa puk dostal až k Višňovskému a jeho strelu zblokoval obranca do ochrannej siete.

7. min: Obrovitý Michnov sa snažil "neviditeľne" faulovať Janusa, rozhodca však stál veľmi blízko a všetko videl. Ďalšia presilovka pre Slovan.

7. min: Domáci hokejisti výborne rušia rozohrávku súpera, zatiaľ však chýba presnosť v útoku.

5. min: Slovan zavrel Atlant v pásme, skúšali to Štajnoch, Miklík a pred bránkou clonil Švarný. Najväčšiu šancu mal Vondrka, ale trafil iba do betónu brankára.

4. min: Višňovský sa s menšími ťažkosťami dostal do útočného pásme a vybojoval vhadzovanie pred Chudobinom.

3. min: Domáci začali aktívne a výsledkom je prvé vylúčenie. Na trestnú lavicu si sadol Točickij.

2. min: Najstarší hráč Slovana je pri chuti, po jeho ďalšom pokuse si celý štadión prekričl slovíčko "nooo".

1. min: Slovan bilanciu striel ihneď vyrovnal, postaral sa o to kapitán Lipiansky.

1. min: Prvý strelecký pokus patrí hosťom, konkrétne Žerdevovi.

-----

- Nasledujú štátne hymny a tradičné predzápasové formality.

- Njaprv prichádzajú hostia v žltých dresoch, vzápätí za búrlivého aplauzu elitná formácia Slovana a za ňou ďalší hráči.

- Na ľade je už rozhodcovské kvarteto, čakáme na oba tímy.

- Tímy majú za sebou predzápasové rozkorčuľovanie, štadión sa približne 20 minút pred zápasom plní. Ešte je tu čas na jednu klobásu a pivo.

- Lídrom produktiviti Atlantu je Nikolaj Žerdev, ktorý v 25 stretnutiach získal 21 bodov (8 gólov a 13 asistencií). Na čele u "belasých" sa stále udržuje Čech Michal Vondrka so 16 bodmi (7+9).

- Klub z predmestia Moskvy je po 27 zápasoch na 12. mieste tabuľky Západnej konferencie, keď získal 28 bodov so skóre 61:79. Slovanu patrí po 26 dueloch siedma priečka, nazbieral 38 bodov (65:68).

- Slovanu bude v dnešnom súboji chýbať okrem dlhodobo zraneného kapitána Šatana aj obranca Sekera, ktorý pre zranenie nedohral zápas s Torpedom a ruku mu "zdobia" stehy.

- Vitajte pri online komentári Slovan Bratislava - Atlant Mytišči.

• Zdroj: športky, ts, TASR