United zvládli prestrelku v Readingu, prehry Chelsea a Arsenalu

Robin Van Persie oslavuje svoj gól do siete ReadinguRobin Van Persie oslavuje svoj gól do siete Readingu Zdroj: SITA

LONDÝN - V prvom zápase 15. kola anglickej Premier League prehrali futbalisti Chelsea Londýn na pôde mestského rivala West Hamu United 1:3 napriek tomu, že viedli po góle Matu. Nový kouč "The Blues" Rafael Benítez sa ani na tretí pokus nedočkal plného bodového záberu a úradujúci víťaz Ligy majstrov už čaká na ligový triumf sedem zápasov. Naposledy zvíťazila Chelsea 20. októbra nad Tottenhamom Hotspur (4:2).

FC Liverpool s Martinom Škrtelom na stopérskom poste dominoval v domácom súboji so Southamptonom, no gólovo udrel až v 43. minúte po hlavičke Daniela Aggera. Aj po zmene strán patrila hra "The Reds", no viac gólov už diváci na Anfield Road nevideli.

Manchester City v súboji druhého tímu tabuľky so šiestym remizoval doma s Evertonom 1:1. V tíme hostí sledoval zápas z lavičky pre náhradníkov Ján Mucha.

Posledný tím tabuľky Queens Park Rangers ani po 15. ligovom dueli sezóny nevie, aké je to tešiť sa z výhry, keď tentoraz doma iba remizoval 1:1 s Aston Villou.

V zápase Reading - Manchester United videli fanúšikovia až sedem gólov a všetky padli z prvom polčase, z triumfu 4:3 sa napokon radovali hostia. Zverenci Alexa Fergusona po zakopnutí mestského rivala City zvýšili náskok na čele tabuľky na tri body.

Reading - Manchester United 3:4 (3:4)
Góly: 8. Robson-Kanu, 19. Le Fondre, 23. Morrison - 13. Anderson, 16. a 30. Rooney (prvý z 11 m), 34. van Persie

West Ham United - Chelsea Londýn 3:1 (0:1)
Góly: 63. Cole, 86. Diame, 90. Maiga - 13. Mata

Arsenal Londýn - Swansea 0:2 (0:0)
Góly: 88. a 90. Michu

FC Fulham - Tottenham Hotspur 0:3 (0:0)
Góly: 56. Sandro, 73. a 77. Defoe

FC Liverpool - FC Southampton 1:0 (1:0)
Gól: 43. Agger