Šprint v Hochfilzene ovládol Birnbacher, Kazár bodoval na 21. mieste

Andreas BirnbacherAndreas Birnbacher Zdroj: SITA

HOCHFILZEN - Svetový pohár v biatlone pokračoval v rakúskom Hochfilzene 2. kolom. V šprinte na 10 km zvíťazil Nemec Andreas Birnbacher, od druhého Francúza Martina Fourcada ho delilo 0,4 sekundy, od tretieho Slovinca Jakova Faka 13,7 sekundy.

Z kvarteta Slovákov v 107-člennom štartovom poli strelecky zažiaril so stopercentnou bilanciou Matej Kazár. Bežecky však za najlepšími zaostal a obsadil 21. miesto, na svoje konto si pripísal 20 bodov. Bol však jediným Slovákom, ktorý sa zmestil d bodovanej štyridsiatky.

Pavol Hurajt pri svojej tohtosezónnej premiére obsadil 51. priečku a predstaví sa aj v stíhacích pretekoch. To už sa nepodarilo ďalším dvom zverencom trénera Manfreda Geyera. Miroslav Matiaško sa vo výsledkovej listine zaradil na 65. pozíciu, Tomáš Hasilla skončil sedemdesiaty ôsmy.

Pre Birnbachera to bolo piate prvenstvo v pretekoch o krištáľový glóbus v kariére, prvé v aktuálnej sezóne. Mladší z bratov Fourcadeovcov Martin bol s jedným trestným okruhom za nepresný výstrel v ľahu o 4 desatiny sekundy pomalší. Svojmu premožiteľovi však v cieli sympaticky zatlieskal. Rodák z Chorvátska Jakov Fak, ktorý už tretiu sezónu štartuje v drese Slovinska, si vybojoval svoje piate pódiové umiestnenie.

Šprint na 10 km: 1. Andreas Birnbacher (Nem.) 25:31,1 (0 tr. okr.), 2. Martin Fourcade (Fr.) +0,4 (1), 3. Jakov Fak (Slovin.) 13,7 (1), 4. Friedrich Pinter (Rak.) 24,7 (1), 5. Jevgenij Ustiugov 26,1 (0), 6. Andrej Makovejev (obaja Rus.) 27,1 (0), 7. Carl Johan Bergman (Švéd.) 27,4 (1), 8. Simon Hallenbarter (Švajč.) 30,5 (0), 9. Alexis Boeuf (Fr.) 32,0 (0), 10. Jean Philippe Leguellec (Kan.) 34,0 (1), ...21. Matej Kazár (SR) 50,5 (0)