Mazeová vyhrala obrovský slalom, Zuzulová skončila v 1.kole

Viktoria Rebensburgová, Tina Mazeová a Tessa WorleyováViktoria Rebensburgová, Tina Mazeová a Tessa Worleyová Zdroj: SITA

ST. MORITZ - Víťazkou nedeľňajšieho obrovského slalomu v seriáli Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi sa stala Slovinka Tina Mazeová časom 2:11,07 min.

Za ňou skončila na druhom mieste Viktoria Rebensburgová z Nemecka (+0,08 s), tretia bola Tessa Worleyová z Francúzska (+0,55). Slovenskej reprezentantke Veronike Velez-Zuzulovej sa nedarilo, v 1. kole obsadila až 40. miesto a nepostúpila do druhého kola.

Nedarilo sa držiteľke veľkého glóbusu z uplynulej sezóny Lindsey Vonnovej. Američanka v 2. kole takmer vypadla, keď sa jej skoro skrížili lyže, ale situáciu zvládla a nakoniec prišla do cieľa na 27. mieste a získala štyri body.

"Práve preto som bojovala až do konca," uviedla Vonnová, ktorá sa po novembrovej chorobe ešte stále necíti úplne v poriadku: "Dvojkolové preteky sú pre mňa momentálne ťažké."

Mazeová zvýšila na čele celkového poradia náskok pred druhou Rakúšankou Mariou Höflovou-Rieschovou, ktorá stráca už 234 bodov. Tretia v poradí je obhajkyňa triumfu Vonnová so stratou 263 bodov.

Obrovský slalom:
1. Tina Mazeová (Slovin.) 2:11,07 min, 2. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,08 s, 3. Tessa Worleyová (Fr.) +0,55, 4. Lara Gutová (Švaj.) +1,06, 5. Marlies Schildová (Rak.) +2,28, 6. Kathrin Zettelová (Rak.) +2,32, ... 40. VERONIKA VELEZ-ZUZULOVÁ (SR) - nepostúpila do 2. kola