Mountfield naďalej posledný, proti favorizovaným Košiciam nebodoval

Košičania sa tešia z góluKošičania sa tešia z gólu Zdroj: SITA

MARTIN - Súboj posledného s druhým v tabuľke priniesol v úvodnej tretine len priemerný hokej. V hre oboch mužstiev bol markantný rozdiel v obrane, ale najmä v útoku. Domáci sa aj párkrát dostali do šancí, ale nič z nich nevyťažili. Hostia boli od začiatku jasne lepší. V 3. minúte však stroskotali Novák a Hinďoš na pozornom Volentierovi a neprekonal ho ani Slovák v 6. minúte.

V 10. minúte však už Košice viedli, keď prvú strelu Jenčíka ešte Volentier vyrazil, ale na dorážku Haščáka už nemal. V 15. minúte sa tešili hostia druhýkrát, keď Novotný spomedzi kruhov trafil ľavý horný roh.

V 26. minúte sa vyznamenal domáci brankár, keď chytil trestné strieľanie Bulíkovi. O desať sekúnd neskôr už kapituloval po dobre zahratej presilovke hostí po strele Jenčíka. Martin sa snažil, mal v druhej tretine aj dobré strelecké príležitosti, ale v 33. minúte Hyláka neprekonali z vyložených šancí Mikušovič ani Petruška a nepodarilo sa to ani Vilkoitsovi v 39. minúte. Hostia tak poľahky po dvoch tretinách vyhrávali 3:0.

V tretej tretine to dlho vyzeralo na bezproblémové víťazstvo favorita. Ten hral len toľko, koľko potreboval. V 47. minúte Pašek netrafil z vyloženej príležitosti. Na druhej strane bol v 50. minúte úspešný najlepší strelec domácich Markovič a pri hre 5:4 znížil. O zisku troch bodov pre hostí rozhodol v 58. minúte bombou od modrej Kolba. Nič na tom už nezmenil ani druhý gól Vilkoitsa pri dvojnásobnej presilovke v 60. minúte. Ten istý hráč potom ešte trafil žrďku.

MHC Mountfield Martin - HC Košice 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Góly: 50. Markovič (Zošiak, A. Novotný), 60. Vilkoits (Markovič, A. Novotný) - 10. Marcel Haščák (R. Jenčík, Bulík), 15. Š. Novotný (Marek Slovák, Matúš Chovan), 26. R. Jenčík (M. Takáč, Bulík), 58. Kolba (P. Svitana)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše Michal Novák (Košice) 5+DKZ za údery, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Smrek, 1200 divákov

Martin: Volentier - A. Novotný, Zošiak, Tupý, S. Hriňa, Zukal, J. Perniš, R. Slávik, M. Dvořák - Markovič, Vilkoits, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Mikušovič - I. Raček, Murček, A. Themár - Hús, Dírer, Kentoš

Košice: Hylák - Cebák, M. Takáč, Kolba, Štrbák, Martin Chovan, Macejko, Michal Novák, Šeda - Marcel Haščák, Bulík, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Matúš Chovan - P. Svitana, T. Marcinko, Jokeľ - Hinďoš, Pašek, Boltun

Róbert Pukalovič, tréner MHC: "Predstavovali sme si iný vstup do stretnutia. Kvalitnému súperovi sme však poľahky našimi individuálnymi chybami ponúkli vedenie 3:0. S týmto výsledkom bolo už potom ťažké niečo urobiť. Nakoniec sa nám podarilo trošku zdramatizovať stretnutie. Škoda štvrtého gólu Košíc, ktorý rozhodol."

Milan Staš, tréner Košíc: "Aj keď sme nemali najlepší vstup do zápasu, vyšli nám dve perfektné akcie, po ktorých sme skórovali. V ďalšom priebehu sme sa snažili udržiavať priaznivý výsledok. Kontrolovali sme hru, dlho nám všetko vychádzalo. Škoda nervózneho záveru, keď sme dvakrát inkasovali. Som rád, že sme do nového roku vykročili správnou nohou a verím, že to takto bude pokračovať aj naďalej."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv