Štvrtoligový Bradford blízko finále Ligového pohára, Aston Villu zdolal 3:1

Rory McArdle a Carl McHughRory McArdle a Carl McHugh Zdroj: SITA

BRADFORD - V prvom zápase semifinále anglického Ligového pohára zvíťazil prekvapujúco štvrtodivízny Bradford City nad tímom Premier League Aston Villou 3:1.

Domáci futbalisti tak nadviazali na nedávne triumfy na Wiganom a Arsenalom.

"Ukázali sme našu kvalitu a dokázali si, že môžeme hrať aj s tímami z Premier League. Ísť do odvety s vedením je fantastické," povedal Nahki Wells, ktorý poslal Bradford v 17. minúte do vedenia.

Druhý gól domácich pridal v 77. minúte Rory McArdle. Aston Ville sa síce podarilo znížiť osem minút pred koncom po góle Andreasa Weimanna, výhru outsidera ale v 88. minúte spečatil Carl McHugh. Ak Bradford zvládne 22. januára odvetu, môže sa stať prvým finalistom Ligového pohára z tretej a nižšej súťaže od roku 1971, kedy si o trofej zahrala vtedy treťoligová Aston Villa.

Bradford - Aston Villa 3:1
Góly: 17. Wells, 77. McArdla, 88. McHugh - 82. Weimann

• Zdroj: SITA, TASR, ČTK, footyroom