Chelsea štyrmi gólmi deklasovala Stoke City, remíza Tottenhamu

Frank LampardFrank Lampard Zdroj: SITA

LONDÝN - Smutným hrdinom zápasu 22. kola anglickej Premier League medzi Stoke City a Chelsea Londýn (0:4) sa stal ofenzívny stredopoliar domácich a írsky reprezentant Jonathan Walters. Najskôr v závere prvého polčasu vlastným gólom "zabezpečil" Chelsea vedenie 1:0 a v 62. min druhým zásahom do vlastnej brány zvýšil vedenie hostí na 2:0. V 90. min za stavu 0:4 sa Walters tretíkrát negatívne zapísal do štatistiky zápasu, keď nepremenil pokutový kop.

Jedenástu prehru, piatu na domácom ihrisku si na svoje konto pripísala Aston Villa, ktorá podľahla Southamptonu 0:1.

Ján Mucha sa len z lavičky prizeral na bezgólovú remízu Evertonu so Swansea.

Skvelý finiš predviedli hráči Readingu v zápase proti West Bromwich Albion. Hostia viedli ešte osem minút pred koncom duelu 2:0, ale potom domácich "naštartoval" Jimmy Kebe, ktorý znížil na 1:2. V 88. minúte z pokutového kopu vyrovnal Adam Le Fondre a v poslednej minúte riadneho hracieho času trojbodový gól zaznamenal ruský útočník Pavel Pogrebňak.

Norwich City - Newcastle United 0:0

Reading - West Bromwich Albion 3:2 (0:1)
Góly: 82. Kébé, 88. Le Fondre (z pok. kopu), 90. Pogrebňak - 19. a 69. Lukaku

Stoke City - Chelsea 0:4 (0:1)
Góly: 45.+ a 62. Walters (obidva vlastné), 65. Lampard (z pok. kopu), 73. Hazard