Bezgólovú drámu s Trenčínom rozhodol až v nájazdoch Nitran König

Jozef Stümpel pred bránkou DuklyJozef Stümpel pred bránkou Dukly Zdroj: SITA

NITRA - Pod Zoborom sa stretli celky s vyrovnanou bilanciou 2:2 na zápasy v sezóne, keď vždy vyhral domáci celok. Nira sa musela zaobísť bez Chrenka, Hamráka, Mašlonku i Jokilu, Trenčín pricestoval už bez Komu.

Hostia prečkali tradičný úvodný nápor nitrianskych hráčov, ktorí ostreľovali Nagya v trenčianskej bráne, no napokon diváci v prvej tretine gól nevideli.

V úvode druhej časti stretnutia po Segľovej strele už diváci dvíhali ruky, no po konzultzácii s videorozhodcom rozpažil arbiter Orolin ruky a pokračovalo sa za bezgólového stavu ďalej. Následné momenty, ktoré v tejto tretine zaujali boli skôr nehokejové, v 28. minúte spadla Sojčíkovi prilba z hlavy, vrátil si ju späť, za čo dostal menší trest a v 37. minúte Kováčik tvrdo narazil na mantinel Mikulu a dostal aj osobný trest.

V tretej dvadsaťminútovke hostia hru vyrovnali, no strelci oboch celkov nedokázali nič vymyslieť a tak napokon dospel zápas do predĺženia. Aj tam čakanie na strelca pokračovalo, no bezvýsledne, takže sa muselo rozhodnúť v samostaných nájazdoch. Za domácich skórovali Tománek a König, za hostí iba Marosz, a tak dva body získala Nitra.

HK Nitra - Dukla Trenčín 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Gól: rozhodujúci nájazd König. Rozhodovali: Orolin - Gajan, Tornay, vylúčení: 3:4, navyše: Kováčik (Nitra) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2659 divákov

Nitra: M. Laco - Ordzovenský, Rais, Nádašdi, P. König, Vosátko, Trefný, F. Kuzma - Pupák, E. Piatak, M. Kováčik - R. Tománek, Stümpel, Martin Segľa - Kmeč, Podstavek, Hrnka - M. Bača, Bene, Kadura

Trenčín: A. Nagy - T. Bokroš, Vizváry, Pozník, E. Bagin, E. Bednár, Habšuda, Nemčík, Broska - Jakub Gašparovič, O. Rusnák, Pardavý st. - Sojčík, Lelkeš, O. Mikula - Otčenáš, T. Klíma, Marosz - Martin Filo, F. Nemček, Jakúbek.

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "Napriek oklieštenej zostave sme chceli získať tri body, no bez gólu to nejde. V predĺžení to bolo opatrné, ale na penalty nám to vyšlo."

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Taktika nám vychádzala, vypracovali sme si gólové príležitosti, no nepremenili sme ich. Na trestné strieľania sme už šťastie nemali."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv