San Sebastián šokoval Barcelonu: Viedla 2:0, no aj tak prehrala!

Sklamaní hráči Barcelony po treťom góle San SebastiánuSklamaní hráči Barcelony po treťom góle San Sebastiánu Zdroj: SITA

MADRID - Hráči španielskeho klubu FC Barcelona zaznamenali v sobotňajšom stretnutí 20. kola na pôde San Sebastiánu prvú prehru v aktuálnom ročníku najvyššej španielskej futbalovej súťaže. Líder La Ligy prehral 2:3.

Katalánci vstúpili do zápasu dobre, v 25. minúte viedli po góloch Messiho a Pedra Rodrígueza 2:0. Hráči San Sebastiánu však do polčasu znížili presným zásahom Castra, o vyrovnanie sa postaral v 63. minúte defenzívny hráč "blaugranas" Mascherano, ktorý prekonal brankára svojho tímu Valdésa. O víťazstve domácich rozhodol v 90. minúte Agirretxe. Barcelona neuspela v La Lige až v 20 zápase sezóny.

"Musím zablahoželať Realu Sociedad k víťazstvu. Svojim zverencom nemôžem nič vyčítať. V prvom polčase sme dali dva góly a mali ďalšie dve šance. Inkasovaný gól nám situáciu ešte viac skomplikoval. Gerardovi Piquému som po prvom napomínaní hovoril, aby si dával pozor, lebo jeho ďalší zákrok môže znamenať červenú kartu. Moje slová sa naplnili. V prvej polovici zápasu sme hru kontrolovali, ak by sme viedli 3:0, bolo by to pre nás dobré. Inkasovaný gól však všetko zmenil," povedal po stretnutí tréner Barcelony Tito Vilanova.

Najväčšia hviezda Barcelony Lionel Messi strelila v každom z posledných desiatich stretnutí gól a vyrovnala rekord v počte zápasov s presným zásahom v rade v La Lige. Doteraz ho držali Mariano Martín zo sezónu 1942/43 a Brazílčan Ronaldo z ročníka 1996/97. Messi dal v desiatich súbojoch 15 gólov, Martín osemnásť a Ronaldo dvanásť. Argentínsky futbalista má na svojom konte v tejto sezóne už 29 gólov.

V ďalšom sobotňajšom zápase 20. ligového kola si Granada poradila s Rayom Vallecanom aj vďaka vlastnému gólu Amata 2:0.

San Sebastián - FC Barcelona 3:2 (1:2)
Góly: 41. C. Castro, 63. Mascherano (vl.), 90. Agirretxe - 7. L. Messi, 25. Pedro Rodríguez, ČK: 56. Piqué (Barcelona) po druhej ŽK

Granada CF - Rayo Vallecano 2:0 (1:0)
Góly: 24. vlastný Amat, 80. Recio, 21.000 divákov.

Getafe - Sevilla 1:1 (1:1)
Góly: 44. Colunga - 40. Reyes, 9000 divákov

• Zdroj: TASR, SITA, dailymotion