Kuzminovej brat Šipulin vybojoval zlaté double, Kazár 22.

Anton Šipulin vybojoval v Anterselve zlaté doubleAnton Šipulin vybojoval v Anterselve zlaté double Zdroj: SITA

ANTERSELVA - Víťazom strhujúcich stíhacích pretekov mužov na 12,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve sa stal rovnako ako v piatkovom šprinte Rus Anton Šipulin (25).

Druhý skončil Jakov Fak v drese Slovinska, bronz si vybojoval Rakúšan Daniel Mesotitsch. Z tria Slovákov v 54-člennom štartovom poli bol najlepší Matej Kazár, ktorý si za 29. miesto pripísal na svoje konto do celkovej klasifikácie SP 12 bodov.

Šipulin zvíťazil systémom štart - cieľ. Vybiehal na trať ako víťaz rýchlostných pretekov prvý a nikoho pred seba nepustil. Po druhej a tretej streleckej položke musel síce ísť aj na trestný okruh, ale chybovali aj jeho prenasledovatelia. Mladší brat slovenskej reprezentantky Anastasie Kuzminovej si s veľkým náskokom prišiel po svoj štvrtý triumf v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus. Zaujímavosťou je, že tri z nich dosiahol práve na tratiach v Anterselve. Rodák z chorvátskej Rijeky reprezentujúci Slovinsko Jakov Fak za ním zaostal o 22,6 s, prekvapením bolo bronzové umiestnenie nestarnúceho Mesotitscha (36), ktorý sa na pódium dostal po dvoch rokoch.

Matej Kazár si v porovnaní s piatkovým šprintom pohoršil. Vybiehal z 22. pozície, v cieli bol dvadsiaty deviaty. Trať si predĺžil o päť trestných okruhov za rovnaký počet nezostrelených terčíkov. Martin Otčenáš mal výbornú prvú polovicu pretekov, po ktorej sa pohyboval okolo 30. miesta. Potom však prišla prvá strelecká položka v stoji, netrafil na nej tri terče a prepadol sa o takmer dvadsať priečok. Konečné 46. miesto je však jeho novým výsledkovým maximom. Dušan Šimočko uzatváral elitnú päťdesiatku.

Výsledky - stíhacie preteky mužov na 12,5 km - Anterselva:
1. Anton Šipulin (Rus.) 31:24,2 min (2 trestné okruhy), 2. Jakov Fak (Slovin.) +22,6 s (1), 3. Daniel Mesotitsch (Rak.) +25,8 (1), 4. Martin Fourcade (Fr.) +38,5 (2), 5. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +40,0 (4), 6. Jevgenij Garaničev (Rus.) +41,4 (3), ... 29. Matej Kazár +2:01,9 (5), 46. Martin Otčenáš +3:55,9 (6), 50. Dušan Šimočko (všetci SR) +4:45,3 (4)