Citizens a Arsenal do osemfinále FA Cupu, Norwich a Q.P.R skončili

Paolo Zabaleta oslavuje svoj víťazný gólPaolo Zabaleta oslavuje svoj víťazný gól Zdroj: SITA

LONDÝN - V dueli 16-finále Anglického pohára - FA Cupu zvíťazil favorizovaný Manchester City na ihrisku Stoke City, keď o triumfe hostí až päť minút pred koncom riadneho hracieho času rozhodol Paolo Zabaleta.

Štvrté kolo prinieslo viacero prekvapení. Klub piatej najvyššej súťaže Luton Town zdolal účastníka Premier League Norwich City 1:0. O jediný a zároveň postupový gól hostí sa postaral desať minút pred koncom riadneho hracieho času útočník Scott Rendell. Luton slávil úspech v FA Cupe aj v roku 1988, kedy sa prebojoval do semifinále.

S FA Cupom sa rozlúčil aj ďalším tím z najvyššej súťaže. V Premier League trápiaci sa Queen's Park Rangers podľahol na domácej pôde treťoligovému Milton Keynes Dons 2:4. Hoci sa v zápase črtala veľká blamáž, keď domáci už po hodine prehrávali 0:4, nakoniec sa im podarilo dvoma gólmi v závere stretnutia aspoň skorigovať výsledok na 2:4.

Stoke City - Manchester City 0:1 (0:0)
Gól: 85. Zabaleta

Bolton - Everton 1:2 - Ján Greguš (Bolton) nefiguroval v zápise o stretnutí, Ján Mucha ml. (Everton) sedel na lavičke náhradníkov

Brighton - Arsenal 2:3 - Peter Brezovan (Brighton) nefiguroval v zápise o stretnutí

Derby - Blackburn Rovers 0:3

Huddersfield - Leicester City 1:1

Hull City - Barnsley 0:1

Macclesfield - Wigan Athletic 0:1 - Filip Oršula (Wigan) nefiguroval v zápise o stretnutí

Middlesbrough - Aldershot Town 2:1

Norwich City - Luton Town 0:1

Queens Park Rangers - Milton Keynes Dons 2:4

Reading - Sheffield United 4:0

Manchester United - Fulham 4:1

• Zdroj: SITA, footyroom