Hamšík skóroval do siete Parmy, s Neapolom bojuje o titul

Marek Hamšík si gól do siete Parmy užilMarek Hamšík si gól do siete Parmy užil Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol sa v talianskej Serii A priblížili k lídrovi Juventusu Turín na rozdiel troch bodov, keď v nedeľňajšom zápase 22. kola vyhrali na ihrisku Parmy 2:1. Skóre duelu otvoril v 20. minúte slovenský reprezentant Marek Hamšík, o troch bodoch pre hostí rozhodol päť minút pred koncom Edinson Cavani.

Sampdoria Janov deklasovala Pescaru 6:0, za hostí nenastúpil pre trest za vylúčenie v predchádzajúcom kole slovenský stredopoliar Vladimír Weiss. Hviezdou stretnutia bol domáci Mauro Icardi, ktorý zaznamenal štyri góly.

Bologna remizovala na domácej pôde s AS Rím 3:3. Rimania tak v najvyššej súťaži nevyhrali už štyri kolá za sebou.

Bologna - AS Rím 3:3 (2:2)
Góly: 17. Gilardino, 26. Gabbiadini, 54. Pasquato - 9. Florenzi, 18. Osvaldo, 74. Tachtsidis

Catania - Fiorentina 2:1 (0:1)
Góly: 50. Legrottaglie, 88. Castro - 22. Migliaccio, ČK: 78. Aquilani (Fior.)

Cagliari - Palermo 1:1 (0:1)
Góly: 90. Ribeiro - 30. Iličič

Sampdoria Janov - Pescara 6:0 (2:0)
Góly: 31. Eder (z 11m), 42., 56., 58. a 72. Icardi, 50. Pedro Obiang

Udinese - Siena 1:0 (1:0)
Gól: 36. Muriel