Chelsea i Liverpool stratili vedenie o dva góly, ManUtd zvýšil náskok

Wayne Rooney sa postaral o triumf UnitedWayne Rooney sa postaral o triumf United Zdroj: SITA

LODNÝN - V šlágri 24. kola Premier League medzi Arsenalom Londýn a Liverpoolom sa zrodila remíza 2:2. V 60. minúte viedli hostia po góle Hendersona už 0:2, no v rozmedzí 65. a 67. minúty sa podarilo zverencom francúzskeho kouča Arséne Wengera vyrovnať na konečných 2:2. Slovenský stopér Martin Škrtel do duelu nezasiahol.

Futbalisti Manchestru United zdolali Southampton 2:1 a na čele tabuľky majú sedembodový náskok pred mestským rivalom City. Na Old Trafforde síce išli do vedenia hostia, keď už v 3. minúte otvoril skóre Rodriguez, ale zverenci trénera Alexa Fergusona ešte do prestávky dvoma gólmi Rooneyho otočili priebeh.

Tretia Chelsea Londýn zakopla na pôde Readingu, keď uhrala iba remízu 2:2. "The Blues" pritom ešte v 87. minúte viedli o dva góly, no Adam Le Fondre dvoma zásahmi v samom závere zachránil domácim aspoň bod.

Arsenal Londýn - FC Liverpool 2:2 (0:1)
Góly: 65. Giroud, 67. Walcott - 5. L. Suárez, 60. J. Henderson
Martin Škrtel (FC Liverpool) bol na lavičke.

FC Everton - West Bromwich Albion 2:1 (2:0)
Góly: 29. a 45.+ L. Baines - 65. S. Long
Brankár Ján Mucha (Everton) bol na lavičke.

Norwich City - Tottenham Hotspur 1:1 (1:0)
Góly: 32. Hoolahan - 80. G. Bale

Reading - Chelsea 2:2
Góly: 87. a 90.+ Le Fondre - 45. Mata, 66. Lampard