Novákovi z Dinama Moskva praskli nervy: Rozhodcu udrel hokejkou do brucha!

Filip NovákFilip Novák Zdroj: dynamo.ru

MOSKVA - Český hokejový obranca Filip Novák z Dinama Moskva dostal za udretie rozhodcu zákaz štartu v piatich zápasoch Kontinentálnej ligy. Majster sveta z roku 2010 tak príde o zvyšok základnej časti súťaže, v ktorej zostáva obhajcom titulu odohrať štyri stretnutia.

Novák bol dodatočne potrestaný za incident z predĺženia duelu, v ktorom Dinamo zvíťazilo nad Jekaterinburg 5:4. Bek nedohral zápas po tom, čo v 63. minúte dostal trest na päť minút a do konca zápasu za urážky rozhodcov a nešportové správanie.

"Rozhodca si vybral zlé miesto a pripravil Nováka o puk. Hráč rozhodcu odstrčil, aby mal voľnú cestu, čo je bežná situácia. Ale potom Novák udrel rozhodcu hokejkou do brucha, za čo bol vylúčený do konca zápasu," povedal šéf komisie rozhodcov KHL Alexander Poljakov na webe súťaže. "Vzhľadom k tomu, že ide o druhý podobný incident tohto hráča, je trest adekvátny," dodal funkcionár.

Novák, ktorý je so štyrmi gólmi a 14 asistenciami druhým najproduktívnejším obrancom Dinama, si znovu zahrá až koncom februára, kedy sa rozbehne play off.