Ronaldo trafil iba do vlastnej bránky, Real šokujúco prehral s Granadou

Cristiano Ronaldo sa v zápase s Granadou dokázal trafiť len do vlastnej bránkyCristiano Ronaldo sa v zápase s Granadou dokázal trafiť len do vlastnej bránky Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid senzačne prehrali v zápase 22. kola španielskej ligy na ihrisku Granady 0:1, keď si prvý vlastný gól vo svojej kariére pripísal Cristiano Ronaldo.

Topkanonier "bieleho baletu" za svoju vyše desaťročnú profesionálnu kariéru ešte neprekonal vlastného gólmana, tentoraz však za chrbát brankára Diega Lópeza nešťastne poslal loptu hlavou po rohovom kope Granady v 22. minúte.

Real v Andalúzii sklamal a prvú strelu do priestoru bránky vyslal až v 58. minúte zápasu. Bola to piata prehra madridského tímu v dvanástich zápasoch vonku v tejto ligovej sezóne a odstup na Barcelonu predstavuje naďalej 15 bodov. Katalánsky tím má navyše zápas s Valenciou k dobru.

Kouč Realu José Mourinho po zápase nešetril kritikou na adresu viacerých hráčov: "Niektorí z nich boli unavení v momente, keď by nemali byť. Nerozumiem tomu," hneval sa Mourinho a dodal, že pre jeho mužstvo je už prakticky nemožné obhájiť titul.

Granadu priviedol k triumfu nad madridským gigantom nový kouč Lucas Alcaraz, ktorý vystriedal na lavičke Juana Anquelu. "Bol to pre Granadu veľký večer. Chlapci pre tento úspech veľa urobili, tvrdo pracovali a bojovali o každú loptu," tešil sa rodák z Andalúzie Alcaraz.

Futbalisti Osasuny zvíťazili nad Celtou Vigo 1:0, keď jediným úspešným strelcom duelu sa stal domáci Armenteros.

Posledný tím tabuľky Deportivo La Coruňa prehral na ihrisku Getafe 1:3 napriek tomu, že sa už v 12. minúte ujal vedenia po premenenom pokutovom kope Pizziho. Hostia navyše od tohto momentu hrali v početnej výhode po vylúčení Moyu.

Getafe ešte do polčasu vyrovnalo rovnako z pokutového kopu zásluhou Castra a v záverečnej desaťminútovke, keď po červenej karte pre Aguilara bol počet hráčov na trávniku už opäť vyrovnaný, rozhodli o víťazstve domácich presné zásahy Vazqueza a Colunga.

Granada - Real Madrid 1:0 (1:0)
Gól: 22. Cristiano Ronaldo (vlastný)

Osasuna - Celta Vigo 1:0 (0:0)
Gól: 55. Armenteros

Getafe - La Coruňa 3:1 (1:1)
Góly: 25. Castro (z 11m), 81. Vazquez, 84. Colunga - 12. Pizzi (z 11m), ČK: 10. Moya - 71. Aguilar

Espanyol Barcelona - Levante 3:2 (1:0)
Góly: 42. Iborra (vlastný), 67. Stuani, 69. Sergio García - 47. Rubén García, 87. Martins

• Zdroj: TASR, SITA