Boston si suverénne poradil s Lakers, Denver deklasoval Chicago

Momentka zo zápasu Boston - LA LakersMomentka zo zápasu Boston - LA Lakers Zdroj: SITA

BOSTON - Basketbalisti Bostonu dosiahli v NBA šieste víťazstvo v rade, keď zdolali zraneniami zdecimovaný tím Los Angeles Lakers 116:95. Celtics zaznamenali najvyšší počet bodov v zápase v sezóne. V domácom drese sa najčastejšie strelecky prezentoval Paul Pierce (24 bodov), na opačnej strane zasa Kobe Bryant (27). Smeč Kevina Garnetta v druhej štvrtine bol pre hráča Celtics jubilejným 25 000. bodom v NBA, pred ním pokorilo túto métu 15 basketbalistov.

Do zostavy Lakers sa síce vrátil Dwight Howard, ale kvôli zraneniu chodidla už chýbal Pau Gasol, ktorého absencia bude pre tím veľmi citeľná.

"Uštedriť Lakers taký výprask je vždy super pocit. Tá rivalita tu bude stále," uviedol kapitán Bostonu Pierce.

"Až sa raz budem hojdať v kresle, fajčiť cigaru a premýšľať, čo som dokázal, dôjde mi to. Teraz boli prioritou Lakers," povedal Garnett.

Denver deklasoval Chicago rozdielom 32 bodov. Rozhodla tretia štvrtina, ktorú Nuggets vyhrali 37:16. Chicago inkasoval najviac bodov v sezóne. Ofenzívu Denveru viedol Wilson Chandler, ktorý za necelých 19 minút stihol dať 24 bodov. Kenneth Faried pridal 21 bodov a 12 doskokov.

"V tretej štvrtine nás sfúkli z ihriska. Nastrieľali nám 37 bodov a bolo po zápase. Loptu dostali všade tam, kde ju potrebovali," konštatoval tréner hostí Tom Thibodeau.

Boston - Los Angeles Lakers 116:95 (27:23, 31:21, 37:25, 21:26)
Najviac bodov: Pierce 24, J. Green 19, Garnett a J. Terry 15 - Bryant 27, Meeks 13, Jamison 11

Denver - Chicago 128:96 (33:25, 30:33, 37:16, 28:22)
Najviac bodov: W. Chandler 24, Faried 21 (12 doskokov), Lawson 16 (12 asistencií) - Cook 19, Boozer 18, N. Robinson 14

• Zdroj: SITA, ČTK, youtube