Paríž SG dobyl Valenciu, Ibrahimovič doplatil na svoju horkokrvnosť

Ezequiel Lavezzi (vpravo) oslavuje so spoluhráčmi gól do siete ValencieEzequiel Lavezzi (vpravo) oslavuje so spoluhráčmi gól do siete Valencie Zdroj: SITA

VALENCIA - Futbalisti Paríž St. Germain si vytvorili dobrú pozíciu na postup z osemfinálovej časti Ligy majstrov. Na ihrisku Valencie vyhral PSG 2:1 vďaka dvom gólom v prvom polčase, v závere ale prišiel o vylúčeného kanoniera Zlatana Ibrahimoviča.

Parížsky veľkoklub udrel na štadióne Mestalla vo Valencii už v prvom polčase dvakrát a potvrdil tak vysoké ambície, ktoré po vstupe katarského kapitálu naznačili príchody viacerých hviezd. V 9. minúte ešte španielsky tím zachránilo po strele Lucasa brvno, ale o minútu sa už hostia tešili - Lavezzi mal v šestnástke príliš veľa priestoru a po spolupráci s Pastorem z uhla presnou strelou k bližšej žrdi otvoril skóre duelu. Na druhej strane mohol odpovedať Guardado, ale hoci mali domáci častejšie loptu na kopačkách, súper ich školil z efektivity a pred koncom prvého dejstva Valencia inkasovala aj druhýkrát. Guaita v 38. minúte najskôr "vychytal" Lavezziho, no Pastore ho o päť minút neskôr po skvelej prihrávke Lucasa už prekonal a zvýšil na 2:0 pre PSG.

Domácim nepomohlo ani dvojnásobné striedanie v prestávke, hoci proti pokusu nového muža na ihrisku Valdeza musel vytiahnuť brankár Sirigu v 53. minúte pohotový zákrok. Po hodine hry mohol definitívne zraziť súpera na kolená v dvoch šanciach Lavezzi, ale neuspel rovnako ako v 66. minúte Ibrahimovič zoči-voči gólmanovi. Guaita zasiahol proti "Ibrovi" skvele aj o chvíľku neskôr a Valencia sa dočkala v závere aspoň zníženia, keď sa presadil obranca Rami po centri Costu. V nadstavenom čase videl kanonier hostí Ibrahimovič červenú kartu po zbytočne ostrom faule na Guardada a v odvete bude chýbať.

Tréner PSG Carlo Ancelotti bol spokojný s víťazstvom, vylúčenie Ibrahimoviča však považuje za nespravodlivé. "Nechápem, prečo mu rozhodca ukázal červenú kartu, určite si ju nezaslúžil. Taký je však futbal. Škoda, že sme v druhom polčase nevyužili veľa šancí na strelenie tretieho gólu, pred odvetou sa nám mohlo dýchať ešte lepšie. Musím celý tím pochváliť za dobrý výkon, kontrolovali sme loptu. Valencia ukázala svoje kvality, no naša obrana pracovala veľmi spoľahlivo. Po získaní lopty sme ihneď vyrážali do rýchlych protiútokov," povedal bývalý kormidelník AC Miláno.

V tábore Valencie zavládlo po prehre rozčarovanie. "Skomplikovali sme si situáciu pred odvetou, gól v závere duelu nám však dáva aspoň trochu nádeje. V Paríži budeme musieť hrať útočne a snažiť čo najrýchlejšie streliť gól. Bude to náročné, no určite ešte nehádžeme flintu do žita," povedal stredopoliar Valencie Canales, ktorý spoločne s Valdezom priniesol v druhom polčase oživenie.

FC Valencia (Šp.) - Paríž St. Germain (Fr.) 1:2 (0:2)
Góly: 90. Rami - 10. Lavezzi, 43. Pastore, ČK: 90.+ Ibrahimovič (PSG), rozhodoval: Tagliavento (Tal.)

Valencia: Guaita - Joao Pereira, Rami, Ricardo Costa, Guardado - Éver Banega (46. Canales), Parejo, Tino Costa - Feghouli (84. Viera), Jonas (46. N. Valdez) - Soldado

PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Sakho, Maxwell - Lucas (53. Chantome), Verratti, Matuidi, Pastore (88. Armand) - Ibrahimovič, Lavezzi (76. Ménez)

• Zdroj: SITA, TASR, footyrom