Chelsea aj Manchester City v pohári deklasovali svojich súperov

Gólové oslavy futbalistov Chelsea po zásahu ÓscaraGólové oslavy futbalistov Chelsea po zásahu Óscara Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea postúpili do 5. kola Anglického pohára. Londýnčania v opakovanom domácom zápase 4. kola deklasovali treťoligový Brentford 4:0 a odčinili tak úvodnú remízu 2:2. Druhé súťažné čisté konto za sebou si v bránke obhajcu trofeje pripísal Petr Čech.

Favorit na štadióne Stamford Bridge zlomil odpor Brentfordu až v druhom polčase. Deväť minút po pauze otvoril skóre Španiel Juan Mata, v 68. minúte pridal druhý gól brazílsky strelec Óscar, ktorého za tri minúty napodobnil svojím 199. gólom za "Blues" Frank Lampard. Deväť minút pred koncom sa trafil ešte uzdravený kapitán John Terry.

V ďalšom kole FA Cupu sa Chelsea stretne 27. februára s druholigovým Middlesbrough.

V druhom pohárovom súboji Manchester City na domácej pôde nedal šancu druholigovému Leedsu, keď na vysokej výhre 4:0 sa dvomi gólmi podieľal strelecky disponovaný Sergio Agüero.

FC Chelsea - Brentford 4:0 (0:0)
Góly: 54. Mata, 68. Óscar, 71. Lampard, 81. Terry

Manchester City - Leeds United 4:0 (2:0)
Góly: 5. Yaya Touré, 15. a 74. Agüero (prvý z 11 m), 52. Tévez

Huddersfield - Wigan Athletic 1:4

• Zdroj: SITA, ČTK, dailymotion