Sao Paulo dostalo za finálový škandál pokutu 100 tisíc dolárov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ASUNCION - Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL) vyniesla tresty za výtržnosti v decembrovom odvetnom finále Copa Sudamericana. V prvom zápase v argentínskom Buenos Aires remizoval domáci Tigre s brazílskym Sao Paulo 0:0.

V decembrovej odvete viedlo brazílske mužstvo po prvom polčase 2:0, ale hostia odmietli nastúpiť do druhého polčasu, nakoľko podľa ich vyjadrení boli v útrobách štadióna ohrozovaní ozbrojenými poriadkovými zložkami.

Hlavný rozhodca Čiľan Enrique Osses zápas prerušil a víťaznú trofej získalo Sao Paulo. Disciplinárna komisia CONMEBOL potrestala obe mužstvá pokutou vo výške 100.000 dolárov a brazílske Sao Paulo dostalo zákaz odohratia jedného domáceho zápasu v súťažiach juhoamerických klubov na štadióne Morumbi. Zápas 3. skupiny Pohára osloboditeľov 17. apríla proti ďalšiemu brazílskemu klubu Atletico Mineiro sa tak musí odohrať na inom štadióne.