Zvolen splnil papierovú povinnosť a definitívne poslal Martin do baráže

Peter Zuzin a Martin ŠúrekPeter Zuzin a Martin Šúrek Zdroj: SITA

ZVOLEN - V 2. minúte Zošiak narazil nešetrne Čankyho, Zvolen hral presilovku, ktorú však nevyužil. Po nemastnom-neslanom začiatku prenechal v 9. minúte Brabenec puk v strednom pásme Podkonickému, ten sa pekne prekľučkoval cez martinskú obranu a spomedzi kruhov chladnokrvne zavesil.

Ani nie po 30 sekundách od úvodného gólu sa opäť presadil Zvolen, keď Puliš po závare pred martinskou bránkou zvýšil bekhendom vedenie domácich na 2:0. Po tomto góle si tréner hostí zobral oddychový čas a v závere prvej tretiny ohrozili Šimkovu bránku dovtedy málo aktívni Martinčania. V závere hrali ešte presilovku, ale stav sa už nezmenil.

V úvode druhej tretiny ohrozil brankára Šimka bekhendom Petruška, no gól z toho nebol. Následne z protiútoku v 22. minúte Čurilla v páde po Kubišovej asistencii zvýšil na 3:0. V 29. minúte hral Zvolen presilovku, no Ďaloga v čistej šanci nedal. V 35. minúte sa domáci Škvaridlo pohral s martinskou obranou, Šúrek však bol opäť pripravený.

V úvode záverečného dejstva predviedol peknú kombináciu prvý zvolenský útok, Podkonického strela ale bola zblokovaná. Martin sa do prvej vážnejšej šance dostal až v 48. minúte, Slávik však skákajúci puk pred brankárom nedokázal skrotiť. Ďaloga v 50. minúte krásne našiel Juríka, ktorý si dal darček k štvrtkovým 25. narodeninám - 4:0. V 55. minúte sa dostali do potýčky Rapáč a Podkonický, ten však Martinčana atakoval zo striedačky, za čo ho rozhodcovia odmenili trestom do konca zápasu.

Prehra hostí rozhodla dve kolá pred koncom súťaže o tom, že budú musieť absolvovať baráž s víťazom I. ligy. Vo finále druhej najvyššej súťaže sa v sérii na štyri víťazné súboje stretnú Bardejov a Michalovce.

HKm Zvolen - MHC Mountfield Martin 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 9. Podkonický (Brabenec, Pichnarčík), 10. Puliš (Kalla), 22. Čurilla (Puliš, Kalla), 51. M. Jurík (Martin Ďaloga, Škvaridlo)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Martin Ďaloga (Zvolen) DKZ za napadnutie hráča zo striedačky, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bachúrik, T. Orolín - Rovenský, V. Snášel, 1490 divákov

Zvolen: M. Šimko - L. Čierny, Juraško, Hraško, J. Mucha, Pichnarčík, L. Pokovič, Hertl, Buda - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, M. Jurík, Čanky - Puliš, Kalla, Čurilla - Ľ. Zuzin, Murček, Martin Ďaloga

Martin: Šúrek - A. Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, Ejem - A. Themár, Fujerík, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Vaško - Vilkoits, Kolena, Dírer - R. Slávik, B. Rapáč, Korytko

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Myslel som si, že po poslednom zápase v Martine, v ktorom sme dostali príučku z hľadiska korčuľovania i agresivity a celého systému hry, bude tento súper u nás nepríjemnejší. Mountfield však hral zbytočne ustráchane a my sme celých 60 min dominovali z hľadiska techniky a vyspelosti. Skúsili sme si aj veci, ktoré nám v minulosti robili problémy a som rád, že sme zápas odohrali v relatívne pokojnom tempe. Naše víťazstvo bolo zaslúžené. Súperovi prajem, aby zachránil pre Martin extraligu."

Róbert Pukalovič (tréner Martina): "Boli sme príjemným súperom pre domácich, umožnili sme im vyskúšať si rôzne varianty pred play-off. Na našej strane chýbala agresivita pred oboma bránkami, vyskytli sa občas svetlé momenty, ale v úvodnej tretine sme rýchlo po sebe dostali dva góly, čo bolo podstatné a rozhodujúce."

Viac o téme: Hokej Zvolen Martin Peter Zuzin Šúrek