Volejbalisti Humenného vyhrali v Myjave, UNICEF Bratislava si poradil so Svidníkom

Sprava: Kamil Feňo zo Svidníka, Joe Sunder z Bratislavy, Tomáš Skasko a Juraj Drobňák zo SvidníkaSprava: Kamil Feňo zo Svidníka, Joe Sunder z Bratislavy, Tomáš Skasko a Juraj Drobňák zo Svidníka Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Sobotňajšími stretnutiami sa skončila druhá časť najvyššej slovenskej súťaže vo volejbale mužov. Už na budúci týždeň sa začne play-off. Záverečných osem zápasov rozhodlo o dvojiciach pre prvé kolo vyraďovacej časti.

Pred sobotňajšími zápasmi mali ešte tri tímy šancu ísť do vyraďovacej fázy z prvej priečky. Najlepšiu pozíciu napokon využil obhajca titulu z predchádzajúcej sezóny ŠK Chemes Humenné, ktorého hráči zvíťazili v Myjave 3:2 a uhájili prvé miesto.

V druhom stretnutí skupiny o 1. - 4. miesto zvíťazil na domácej palubovke Volley Team UNICEF Bratislava v priamom súboji o lepšie umiestnenie nad tímom Legend Watches Slávia Svidník 3:1 a zabezpečil si druhú pozíciu po nadstavbovej časti.

V skupine o 5. - 9. miesto bolo o všetkom rozhodnuté ešte pred sobotou. Žilinčania budú hrať v prelínacej súťaži s víťazmi jednotlivých skupín 1. ligy o dve miestenky medzi elitou na budúci extraligový ročník. Keďže v najvyššej súťaži hralo iba deväť mužstiev, priamo nevypadáva nikto.

Štvrťfinálové série hrané na tri víťazstvá sa začínajú v sobotu 9. marca.

Skupina o 1. - 4. miesto - 6. kolo:
Spartak VKP Myjava - ŠK Chemes Humenné 2:3 (-27, -22, 22, 15, -11)
113 min, rozhodovali: Mokrý a Daruľa, 200 divákov

Volley Team UNICEF Bratislava - Legend Watches Slávia Svidník 3:1 (16, -23, 15, 24)
107 min, rozhodovali: Vaško a Marián Kováčik, 300 divákov

Skupina o 5. - 9. miesto - 10. kolo:
VK MIRAD PU Prešov - COP Trenčín 3:0 (18, 18, 22)
73 min, rozhodovali: Savka a Porvazník, 150 divákov

VO AC UNIZA Žilina - VK Ekonóm SPU Nitra 0:3 (-17, -22, -18)
71 min, rozhodovali: Banáš a Kubáň, 100 divákov

Viac o téme: Volejbal UNICEF Bratislava SLAVIA SVIDNIK VOLEJBAL