Inter tromi gólmi otočil duel v Catanii, Kucka videl červenú kartu

Inter otočil duel na pôde CatanieInter otočil duel na pôde Catanie Zdroj: SITA

RÍM - V zápase 27. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil Inter Miláno na ihrisku Catanie 3:2. O plný bodový zisk sa dvomi presnými zásahmi postaral striedajúci argentínsky útočník Rodrigo Palacio.

Pescara, v ktorej drese odohral druhý polčas slovenský reprezentant Vladimír Weiss, prehrala doma s Udinese 0:1 vďaka gólu skúseného kanoniera Antonia Di Nataleho.

Futbalisti AS Rím vyhrali nad FC Janov 3:1 aj vďaka tomu, že hostia od 78. minúty hrali bez vylúčeného slovenského stredopoliara Juraja Kucku. Skóre duelu otvoril kapitán "vlkov" Francesco Totti z penalty a už jeho 225. gólom v najvyššej talianskej súťaži vyrovnal zápis Švéda Gunnara Nordahla (AC Miláno a AS Rím) na druhom mieste historickej tabuľky najlepších kanonierov Serie A. Najlepším strelcom v dejinách Serie A je legendárny Silvio Piola s 273 gólmi.

FC Bologna - Cagliari 3:0 (2:0)
Góly: 5. Taider, 18. Diamanti, 90. Pasquato, ČK: 56. Pisano (Cagliari)

Catania - Inter Miláno 2:3 (2:0)
Góly: 7. Bergessio, 19. Marchese - 70. a 90.+ Palacio, 52. R. Álvarez

ACF Fiorentina - Chievo Verona 2:1 (1:1)

AS Rím - FC Janov 3:1 (1:1)
Góly: 16. Totti (z pok. kopu), 58. Romagnoli, 89. Perrotta - 42. Borriello (z pok. kopu), ČK: 79. KUCKA (Janov)
Juraj Kucka nastúpil v základnej zostave hostí a v 79. min dostal po druhej žltej červenú kartu.