Staňa vychytal moskovské Dinamo, Omsk utrpel s Čeľabinskom päťgólový debakel

Tomáš Záborský v zápase proti ČeľabinskuTomáš Záborský v zápase proti Čeľabinsku Zdroj: hawk.ru

MOSKVA - V prvom semifinále play off Východnej konferencie KHL prehrali hokejisti Avangardu Omsk na domácom ľade nečakane hladko s Traktorom Čeľabinsk 0:5.

V sérii hranej na štyri víťazstvá sa tak hostia ujali vedenia 1:0, druhý zápas je na programe opäť v Omsku. Hostia základ svojho úspechu položili v úvodnej tretine, v ktorej sa presadili Kontiola a Ničuškin. Po bezgólovej druhej časti, v polovici záverečnej tretiny zvýšili v rozpätí 43 sekúnd Popov a Kuznecov na 4:0 a dve minúty pred koncom Fín Kontiola svojím druhým presným zásahom výsledok spečatil

Slovenský útočník Avangardu Tomáš Záborský sa nepresadil, výsledkom jeho snaženia boli len dve strely v prvej tretine.

V druhom zápase semifinále Západnej konferencie zdolali hokejisti CSKA Moskva mestského rivala Dinamo 2:1 a vyrovnali stav série na 1:1. V bránke domácich odchytal celý duel Slovák Rastislav Staňa, pripísal si 26 úspešných zákrokov.

SKA Petrohrad si poradil so Severstaľ Čerepovec jednoznačne 4:1 a v sérii vedie už 2:0 na zápasy.

Východná konferencia:

Avangard Omsk - Traktor Čeľabinsk 0:5 (0:2, 0:0, 0:3) - stav série: 0:1
Góly: 5. Kontiola (V. Belov), 9. Ničuškin (Karpov, Dugin), 50. Andrej Popov (A. Kosticyn, Antipov), 51. J. Kuznecov (Quint), 58. Kontiola (A. Kosticyn, Jakuceňa)

Ak Bars Kazaň - Salavat Julajev Ufa 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) - stav série 0:1
Góly: 30. Obuchov (Pesonen, Zacharčuk), 48. Pesonen (Zacharčuk, Immonen) - 35. Pihlström (Kirill Koľcov), 48. Pihlström (Kirill Koľcov, Aťušov), 54. Filatov (Zubarev)

Západná konferencia:

CSKA Moskva - Dinamo Moskva 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) - stav série: 1:1
Góly: 15. Grigorenko (Širokov, Kvaša), 26. Kugryšev (Morrisonn, Prochorin) - 19. Mironov (Petružálek)
Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý zápas

SKA Petrohrad - Severstaľ Čerepovec 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) - stav série: 2:0
Góly: 19. V. Tichonov (Dallman, P. Thoresen), 28. Ramstedt (Alexandrov), 31. V. Tichonov (Burdasov), 49. Kučerjavenko (Arťuchin) - 47. Riazancev (Ketov, Šipačov)

• Zdroj: SITA, khl.ru, TASR