Slovenské futbalistky prehrali na Croatia Cupe s Bosnou a Hercegovinou

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

ROVINJSKO SELO - Slovenské futbalové reprezentantky prehrali v úvodnom vystúpení na medzinárodnom turnaji Croatia Cup 2013 v chorvátskom stredisku Rovinjsko Selo s výberom Bosny a Hercegoviny hladko 1:4 (0:4).

O osude piatkového popoludňajšieho stretnutia sa rozhodlo v prvom polčase, v ktorom Slovenky inkasovali všetky góly. Po zmene strán stanovila konečný rezultát v 61. min Lucia Ondrušová. Informovala o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Zverenky trénera Zsolta Pakuszu odohrajú na podujatí v Chorvátsku, ktoré je pre hráčky SR prvou súťažnou akciou v tomto kalendárnom roku, spolu tri zápasy. V základnej skupine nastúpia slovenské futbalistky v sobotu 9. 3. o 15.00 h v Novigrade proti domácemu tímu Ruska a na záver ich čaká v pondelok 11. marca duel o konečné umiestnenie.

Slovensko - Bosna a Hercegovina 1:4 (0:4)
Gól SR: 61. Ondrušová, ŽK SR: Matysová, Vojteková, Šušková
Zostava SR: El Dahaibiová - Fischerová (74. Šaraboková), Matysová, Mravíková, Vojteková - Bíróová (74. D. Sýkorová), Fecková (74. Rybárová), Klechová (46. Ondrušová), Šušková - Bartovičová (46. D. Škorvánková), Hmírová (46. L. Haršányová).

Zsolt Pakusza (tréner žien SR): "Na začiatku zápasu dostali priestor hráčky, ktoré sa predtým neobjavovali pravidelne v kvalifikačných zápasoch. Nezachytili sme úvod, konkrétne prvých 25 minút. Súperky po našich fatálnych chybách získali rozhodujúci náskok. Cez polčasovú prestávku sme prestriedali. V druhom polčase sme si utvorili šance, Bosnu a Hercegovinu sme prakticky do ničoho nepustili, ale výsledok zápasu sme už nedokázali zvrátiť. Po zmene strán som videl iné družstvo ako v prvom dejstve. Dnešný výsledok je pre nás nelichotivý a nespravodlivý, ale duel sme si prehrali v prvej polhodine stretnutia. Nechcem nikoho obviňovať, ale nebol som spokojný s nasadením a prístupom niektorých hráčok."

Viac o téme: Slovensko Futbalistky