UNICEF Bratislava v semifinále Stredoeurópskej ligy nestačil na Ľubľanu

Volley Team v semifinále nestačil na ĽubľanuVolley Team v semifinále nestačil na Ľubľanu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Volejbalisti VT UNICEF Bratislava prehrali v sobotu v HANT Aréne v prvom semifinále Final Four Stredoeurópskej ligy (MEL) so slovinským ACH Volley Ľubľana 1:3. V nedeľu si tak o 15.00 h zahrajú o 3. miesto s horším z druhého semifinále dvoch rakúskych tímov Hypo Tirol Innsbruck - Posojilnica AICH/DOB.

Final Four, muži - semifinále:

ACH Volley Ľubľana - VT UNICEF Bratislava 3:1 (18, -19, 13, 23)
95 minút, rozhodovali Hudík (ČR), Adler (Maď.), 500 divákov

Ľubľana: Flajs, Sibide, Moreno, Klobučar, Rašič, Vidič, libero: Pleško (Lewis, Ropret, Šket)

UNICEF: Končal, Kašper, Hukel, Benčič, Paták, Sunder, libero: Kubš (Hriňák, Kauliakamoa, Halanda)

V úvodnom sete ťahali domáci za kratší koniec. Od stavu 4:4 sa Slovinci  aj vďaka kvalitnejšiemu útoku dostali do 4-5-bodového vedenia, ktoré do konca setu ešte narástlo. V ňom mali Slovinci za stavu 24:18 prvý setbal a po domácej chybe ho aj hneď využili.

Druhý set mal celkom iný priebeh. Domáci sa zlepšili v útoku, pridali v ňom na razancii. Prvý raz v zápase išli do vedenia (3:1) a až do prvého technického oddychového času to bolo vyrovnané. Po ňom UNICEF odskočil zo 7:8 na 7:10 ma v závere setu už mal pohodlný náskok šiestich bodov (17:23) a po druhom využitom setbale sa jeho hráči tešili z vyrovnania na 1:1.

Aj v treťom dejstve začali lepšie Bratislavčania, ktorí viedli 4:2. Slovinci však s nimi držali krok a od stavu 7:6 viedli už len oni. Za stavu 8:6 im problémy narobil Ropret na podaní, ktorý z neho odišiel až keď bolo 13:6. Vedenie hostí postupne narástlo až na rozdiel 8 bodov (19:11) a to si bez problémov postrážili až do vedenia 2:1.

Aj štvrtý set začali lepšie hosti, ktorí viedli 4:1 a 6:3. Domácim ale vyrovnali na 7:7 a to isté sa im podarilo aj keď prehrávali 8:12. Aj keď so Slovincami držali krok, nepodarilo sa im v dramatickej koncovke získať set pre seba, hoci viedli 22:21 a 23:22. Hostia však získali prvý mečbal, ktorý hneď aj premenili na postup do finále. Navyše v nervóznom závere dostal domáci tréner Brantko Pistovič za stavu 18:17 žltú kartu a UNICEF aj 19 bod. V tejto sezóne s UNICEFOM vyhrali už tretíkrát, keď dva razy vyhrali v dlhodobej časti.

Branko Pistovič, tréner UNICEF: "Bolo to síce bojovné, ale z našej strany to vôbec nebol taký výkon, aký sme si povedali pred zápasom. Jednoducho nám dnes nešla činnosť, ktorou sme v HANT Aréne povestní, a to je servis. Možno v jednom postavení Patákovi a na tomto sme my dnes pohoreli. Prehrali sme, možno, že o trocha boli lepší, ale ja som očakával trocha viac z našej strany."