Nibali víťazom Tirreno - Adriatico, časovku ovládol Martin, Sagan na 33. mieste

Vincenzo NibaliVincenzo Nibali Zdroj: steephill.tv

SAN BENEDETTO DEL TRONTO - Taliansky cyklista Vincenzo Nibali (Astana) sa stal víťazom tradičného podujatia Tirreno - Adriatico. Záverečnú 7. etapu (časovka na 9,2 kilometra) v San Benedetto del Tronto vyhral Nemec Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) v čase 10:25 min.

Nibali (28) obsadil v etape až 12. miesto, ale to mu stačilo na to, aby triumfoval s náskokom 23 sekúnd pred Britom Chrisom Froomeom (Sky). O ďalších 29 sekúnd zaostal Alberto Contador (Team Saxo-Tinkoff).

"Som nesmierne šťastný. Je to môj prvý titul v tomto kalendárnom roku, o to väčšia je moja radosť. Určite mi to pomôže do ďalších významných súťaží, ktoré ma čakajú a dodá mi to síl bojovať o popredné pozície," uviedol do mikrofónu Eurosportu Vincenzo Nibali.

Druhé miesto v jazde proti chronometru obsadil so šesťsekundovým odstupom Talian Adriano Malori (Lampre-Merida). Tretí bol Kostaričan Andrey Amador (Movistar Team), ktorý zaostal o 10 sekúnd.

Z dvojice slovenských pretekárov skončil lepšie Peter Sagan, ktorý prišiel do cieľa na 21. priečke so stratou 33 sekúnd a v konečnom poradí obsadil 33. miesto (+20:30 min). Martin Velits skončil v časovke 64. (+1:00) a celkovo na 107. pozícii (+1:16:12 h).

"Časovka po včerajšej náročnej etape, ktorú som vyhral, bola úplne v pohode a išlo sa mi dobre. S výkonmi som spokojný, avšak teraz sa musím pripraviť na náročné preteky Miláno - San Remo, hlavne po zdravotnej stránke. Mám pocit, že sa cítim horšie ako pred troma dňami. Ten dážď, čo sprevádzal preteky, mi totiž nepomohol. Verím však, že sa to upraví a budem už fit," sprostredkoval slová slovenského cyklistu Petra Sagana po pretekoch Tirreno-Adriatico Jozef Korbel.

7. etapa (San Benedetto del Tronto, 9,2 km): 1. Tony Martin (Nem.) Omega Pharma-Quick Step 10:25 min, 2. Adriano Malori (Tal.) Lampre-Merida +6 s, 3. Andrey Amador (Kost.) Movistar Team +10, 4. Fabian Cancellara (Švaj.) RadioShack Leopard +12, 5. Jonathan Castroviejo Nicolas (Šp.) Movistar Team +14, 6. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +15,...12. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana +26,...21. Peter Sagan (SR) Cannondale +33, 64. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +1:00 min

Konečné poradie po 7. etape: 1. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana 28:08:17 h, 2. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +23, 3. Alberto Contador (Šp.) Saxo-Tikoff +52, 4. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Omega Pharma-Quick Step +53, 5. Joaquim Rodríguez (Šp.) Kaťuša +54, 6. Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard +1:21,...33. Peter Sagan (SR) Cannondale +20:30, 107. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +1:16:12

• Zdroj: športky, SITA, ts, TASR