Froome vyhral 4. etapu na Tirreno - Adriatico, Sagan a Velits s veľkými stratami

Chris FroomeChris Froome Zdroj: cyclingnews.com

PRATI DI TIVO - Britský cyklista Chris Froome (27) vyhral 4. etapu pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá merala 173 km a viedla z mesta Narni do Prati di Tivo. Za jazdcom stajne Sky Procycling, ktorý v tejto sezóne triumfoval na februárovom podujatí Okolo Ománu, zaostal 6 sekúnd domáci Mauro Santambrogio. Tretí prišiel do cieľa s mankom 11 sekúnd na víťaza ďalší Talian Vincenzo Nibali.

Po Markovi Cavendishovi prebral pozíciu lídra celkového poradia Poliak Michal Kwiatkowski, ktorý prišiel do cieľa na 4. mieste a v klasifikácii má náskok 4 sekundy pred Froomeom.

Na podujatí štartujú aj dvaja Slováci - Peter Sagan a Martin Velits. Sagan, ktorý vyhral 3. etapu, skončil s výraznou stratou vyše 17 minút na 98. mieste a celkovo je 83., Martin Velits finišoval 158. a celkovo je 164.

"Konečne po dvoch dňoch nepršalo, takže to bolo celkom v pohode. V prvom kopci ušla štvorica jazdcov, ktorá mala neskôr náskok až sedem minút. Ťahali jazdci z Omega a Sky. O všetkom sa napokon rozhodovalo v poslednom kopci, kde sme viacerí postupne vycúvali, aby sme ušetrili sily na ďalšie etapy. Necítim sa stále zdravotne v poriadku. Bral som ešte mentolové kvapky, ale pokašliavam. Verím, že ten kašeľ už odíde. Inak sa cítim v pohode. Ďalšia etapa je dosť ťažká, vlani som ju však vyhral, ale tento rok ten predposledný dlhý kopec vymazali, pretože tam bolo veľa snehu," sprostredkoval slová Sagana jeho manažér Jozef Korbel.

Poradie v 4. etape (Narni - Prati di Tivo, 173 km):
1. Chris Froome (V. Brit./Sky Procycling) 4:41:31 h, 2. Mauro Santambrogio (Tal./Vini Fantini-Selle Italia) +6 s, 3. Vincenzo Nibali (Tal./Astana Pro Team) +11, 4. Michal Kwiatkowski (Poľ./Omega Pharma-Quick Step) +13, 5. Chris Horner (USA/RadioShack Leopard) +15, 6. Alberto Contador (Šp./Team Saxo-Tinkoff) +20, ... 98. Peter SAGAN (SR/Cannondale) +17:16, 158. Martin VELITS (SR/Omega Pharma-QuickStep) +19:51

Celkové poradie po 4. etape:
1. Kwiatkowski 16:04:59 h, 2. Froome +4, 3. Nibali +16, 4. Contador +30, 5. Rigoberto Uran (Kol./Sky Procycling) +33, 6. Horner +40, ... 83. SAGAN +17:14, 164. M. VELITS ++0:38