MS V HOKEJI 2024 Nemohlo to prísť v lepší čas: Hlasy Čechov po zisku titulu svetových šampiónov

Majstrovské oslavy českého tímu Majstrovské oslavy českého tímu Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovic

PRAHA - Hokejisti domáceho Česka získali zlaté medaily na 87. MS. Vo finálovom zápase zdolali Švajčiarsko 2:0, čím dosiahli svoj siedmy titul od rozdelenia federácie a prvý od roku 2010. Víťazný gól strelil v 50. minúte David Pastrňák, do prázdnej bránky uzavrel skóre David Kämpf.

Hlasy po zápase /TV JOJ/:

David Pastrňák, útočník ČR, strelec víťazného gólu: "Želali sme si pokojnejší priebeh finále. Bol to však vyrovnaný zápas a napokon rozhodol signál po buly. Veľká istota bol "Dosty" v našej bránke. Sme šťastní, že sme to zvládli. Teší nás, že sme spravili radosť našim fanúšikom, ktorí robili po celý turnaj skvelú atmosféru. Na toto zlato sme čakali dlho a som rád, že ho konečne získali. Nemohlo to prísť v lepší čas než práve na domácich MS v Česku."

Tomáš Kundrátek, obranca ČR: "Je to neopísateľný pocit, jednoducho niečo neskutočné. Toto zlato si veľmi vážim. My sme vedeli, že sme skvelá partia a bojovali sme jeden za druhého. Nikto z nás nemal pochybnosti o tom, či to dokážeme zvládnuť. Na to buly sme čakali celý turnaj. Som rád, že to vyšlo."

Hlasy po zápase /ČTK/:

Lukáš Dostál, brankár ČR: "Neskutočné, nemám slov. Je neuveriteľné, čo sme dokázali. Na všetkých okolo tímu som ohromne pyšný. Hráča, realizačný tím, úplne všetkých. Toto v živote nezabudnem. Nuly? To je moja práca. Už som hovoril veľakrát, že mi je jedno, ako a koľko vyhráme. Hlavne, že sme vyhrali. Je to play-off hokej, rozhodujú maličkosti. A teraz rozhodla maličkosť, že Pasta (David Pastrňák) sa po buly trafil.

Michal Kempný, obranca ČR: "Odohráva sa vo mne všetko. Mám strašne veľa pocitov v sebe, stále mi to nedochádza. Verím, že mi to dôjde čo najskôr, čo sme tu vytvorili, dokázali. Som veľmi hrdý na tento tím, čo sme tu predvádzali na ľade... Je to špeciálny tím."

Radko Gudas (obranca ČR):"Stále si neuvedomujem, čo sa stalo. Je to neuveriteľné. Hala nás tlačila celý čas. Myslím si, že sme začali trošku opatrnejšie, ale zlepšovali sme sa, ako šiel zápas ďalej a ďalej. Potom dal Pasta (David Pastrňák) neuveriteľný gól a to nás dotlačilo do víťazného konca. Dosty (Lukáš Dostál) to zase neuveriteľne zavrel. Je super mať niekoho takého vzadu. Všetko mi dôjde až o pár dní."

Pavel Zacha (útočník ČR): „Tím fungoval výborne, chlapci vzali nás nových hráčov, čo sme prišli. Som veľmi rád, že som mohol reprezentovať a vyhrať tu. Aj trochu osemnástky mi vyskočili, ako sme prehrali finále (na majstrovstvách sveta v roku 2014). Teraz sme konečne videli svoju vlajku čo najvyššie, čo mohla byť, a zaspievať si s chlapcami v poslednom zápase sezóny. Som za to hrozne rád.

Od začiatku sme hrali dobre, mali sme veľmi dobrý pohyb aj v útočnom pásme a gólman (Lukáš Dostál) nás zase veľakrát podržal, ako v celom turnaji. To bolo super. Potom Pasta (David Pastrňák) dal výborný gól, ubránených päť na šesť, tiež veľmi dôležité. Celkovo sme mali výkon na výhru dobrý."

Jan Ščotka (obranca ČR): "Je to niečo neopísateľné, zatiaľ mi to ešte nedochádza. Môj štart bol narýchlo, ani som nemal čas, to spracovať. Prišiel za mnou Židla (asistent trénera Marek Židlický) a hovoril, že je možnosť, že pôjdem do zápasu. Prvý pocit bola totálna nervozita, človek nehrá dlhší čas a má trošku strach, ako to bude.

Myslím si, že to nebolo až také zlé. Je ale pravda, že som nepočítal s tým, že budem hrať. Potom mi na striedačke povedal: 'Šcoty, ideš na ľad.' Neviem, ako to popísať. Bol som strašne nervózny, ale zároveň šťastný v jednom."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 42

Viac o téme: Česko Roman Červenka Pavel Zacha David Pastrňák Tomas Kundratek Michal Kempný Lukáš Dostál MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy