Nájazdy v Skalici rozhodol Saliji, Piešťany vedú v sérii 2:1

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SKALICA - Prvú šancu zápasu mal už v 1. minúte zápasu Šátek, no puk mu pred odkrytou bránou skĺzol z čepele a vzápätí v podobnej šanci prestrelil domáci Sloboda. K Lipovskému sa hostia dostali až v 5. minúte zápasu. Prvý gól strelil Školiak, keď v 5. minúte spoza bránky lišiacky prekvapil Tomeka.

Hostia hrali potom po vylúčení Laža svoju prvú presilovku. Strelu Drgoňa od modrej čiary Lipovský kryl, na viac sa už hostia nezmohli. Potom však mali hostia dve šance v priestore pred Lipovským, ale toho neprekvapili. Domáci hrali presilovku po vylúčení Jakuba Ručkaya od 10. minúty, vyrobili však chybu v rozohrávke a Lipovského prekonal lacným gólom Nemec. V 12. minúte mal dobrú šancu Pálffy, no Tomeka neprekonal. V 14. minúte spomedzi kruhov pálil Jakub Ručkay, Lipovský jeho strelu kryl. Domácich inkasovaný gól vo vlastnej presilovke vyviedol z tempa, hostí zasa nakopol do hry na vyššie obrátky. Vo vynikajúcej atmosfére sa hral svižný hokej. Domácim patrilo prvých 10 minút. Hostia boli aktívnejší v druhej desaťminútovke prvej tretiny.

V 22. minúte bol vylúčený piešťanský Filip, domáci však nič nevymysleli, skóre sa nemenilo. Po skončení presilovky sa Skaličania usadili pred Tomekom, no toho neprekvapil ani Vyrúbalík od modrej čiary, ani Pálffy pri strele z uhla. Jednu z chýb domácich v rozohrávke nevyužil v 26. minúte Jakub Ručkay. V 31. minúte využil chybu hostí Školiak a z úniku po Pálffyho prihrávke pridal svoj druhý gól nad Tomekovu vyrážačku. Po góle zapli Piešťanci, jedna zo striel v skrumáži skončila na Lipovského maske, skóre sa nemenilo. Domáci nevyužili ani vylúčenie hosťujúceho Drgoňa, podobne ako hostia od 35. minúty vylúčenie domáceho Školiaka.

Tretiu čas zápasu začali hostia v početnej výhode. Domáci však s vypätím síl hosťom zabránili vyrovnať. Domáci napriek snahe si už viac šancí na skórovanie nevytvorili a boli to hostia, ktorí pri prísnom vylúčení Laža v 52. minúte využili. Svoju presilovku zahrali vzorovo, vyrovnal Peško. Zápas dospel do predĺženia, v 10. minúte predĺženia však domáci mali veľké šance zvíťaziť, mali možnosť hrať presilovku 5:3, keď boli vylúčení Brňák a Drgoň. Tri sekundy pred koncom tohto predĺženia dostali možnosť zahrať trestné strieľanie za úmyselné posunutie bránky hostí, no Školiak túto možnosť nevyužil. Hostia boli v psychickej výhode, čo ukázali pri samostatných nájazdoch, keď uspeli Šišovský i Saliji, za domácich Kutálek, ani Pálffy nájazdy nepremenili. Hostia po tomto víťazstve v Skalici vedú v sérii 2:1.

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1) - stav série 1:2
Góly: 5. R. Školiak (Šátek, I. Jankovič), 31. R. Školiak (Pálffy) - 10. V. Nemec (Drgoň), 52. Peško (Drgoň, J. Ručkay), rozhodujúci sam. nájazd premenil Šišovský
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc, J. Konc - Kacej, P. Šefčík, 3390 divákov

Skalica: M. Lipovský - L. Kozák, I. Jankovič, Vyrůbalík, Trška, Barák, Bobček, Jaborník, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, J. Jurík - Bezúch, Klejna, Kazinota

Piešťany: Tomek - Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, A. Kolník, Bučka - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - H. Ručkay, Peško, J. Ručkay - Chylo, Mertel, Stupka - Mišura, M. Toman, Šišovský - Haring

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý. Už v 5. min sme strelili gól, no v následnej presilovke sme inkasovali po chybe v strednom pásme. V druhej tretine sme dali dôležitý druhý gól, v tretej dvadsaťminútovke sme však faulom vo vlastnom pásme dovolili súperovi v početnej výhode vyrovnať. V predĺžení sme si utvorili množstvo šancí, hrali sme aj presilovku štyria proti trom a piatich proti trom. V závere sme mali aj trestné strieľanie, ktoré sme však tiež nepremenili. V samostatných nájazdoch boli úspešnejší hostia, na rozdiel od nás sa presadili."

Milan Klement (tréner Piešťan): "Začiatok bol z našej strany zlý. Dostali sme gól, dokonca si myslím, že bol vlastný. V ďalšom priebehu sa nám podarilo vyrovnať. Potom sme znovu prehrávali, ale dokázali sme opäť zrovnať skóre. Záver sme si skomplikovali, hrali sme v oslabení traja proti štyrom, resp. traja proti piatim, bolo proti nám nariadené aj trestné strieľanie. Napokon to však dopadlo v náš prospech a sme spokojní. Mužstvo bojovalo a ukázalo svoj charakter. Za víťazstvo si zaslúži moje poďakovanie."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv