Skalica vyrovnala sériu s Piešťanmi, gól Pálffyho, čisté konto Lipovského

René Školiak a Igor Bobček oslavujú gól do siete PiešťanRené Školiak a Igor Bobček oslavujú gól do siete Piešťan Zdroj: SITA

SKALICA - Úvod do zápasu patril domácim, dobre korčuľovali a dostávali súpera pod tlak. Vyrúbalík od modrej vyskúšal Tomeka a ten bol v bráne pozorný. Na druhej strane nebezpečným protiútokom sa takmer presadil Henrich Ručkay. Prišla séria presilových hier domácich, z ktorých prvé dve nevyužili, no v tretej sa presadil Školiak a dostal domácich do vytúženého vedenia. V závere Holovič po peknej akcii celého útoku zvýšil na 2:0.

V druhej tretine dosť vystrčili rožky Piešťanci, pohrozili, no ich koncovka nemala potrebný dôraz, či už to bol Mertel, Melichárek, alebo Peško. Skalica hru vyrovnala, pritlačila súpera, pohrozil Lažo svojou delovkou, ktorú Tomek stačil kryť, no prikrátky bol na Vyrúbalíka, ktorý znovu v presilovej hre zvýšil na 3:0. Hral sa rýchly hokej plný osobných súbojov. Prišla chvíľa Pállfyho a ten v 36. minúte upravil na 4:0. V závere mohol ešte Henrich Ručkay skorigovať stav, no Lipovský perfektným zákrokom udržal i naďalej na svojom konte nulu.

Tretiu tretinu domáci hrali s jasným cieľom kontrolovať hru a udržať vedenie. O osude zápasu bolo rozhodnuté, no hostia sa snažili čestným gólom skorigovať výsledok, mali na to aj niekoľko šancí, no Lipovský v bráne domácich zatiahol roletu a v zápase vychytal nulu.

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) - stav série 2:2
Góly: 17. R. Školiak (Vyrůbalík, Holovič), 19. Holovič (Kutálek, Šátek), 31. Vyrůbalík (Pálffy, R. Školiak), 36. Pálffy (R. Školiak, L. Kozák)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, T. Orolín - J. Tvrdoň, Výleta, 3366 divákov

Skalica: M. Lipovský - L. Kozák, I. Jankovič, Vyrůbalík, Trška, Barák, Bobček, Jaborník, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, Šátek - Bezúch, Klejna, J. Jurík

Piešťany: Tomek (od 41. Ondrejka) - Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, A. Kolník, Bučka, Mišura - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - H. Ručkay, Peško, J. Ručkay - Chylo, Mertel, Stupka - Šišovský, M. Toman, Haring

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Dnes sme dobre vstúpili do zápasu. Dali sme dva góly v prvej tretine a v druhej tretine sme strelili ďalšie. V tretej tretine za stavu 4:0 sa zápas dohrával. Teraz sa musíme sústrediť na ďalší."

Milan Klement, tréner Piešťan: "Priveľa vylúčených v prvej tretine. Skalica je mužstvo, ktoré vie presilové hry dobre využiť. Neboli sme dobre pripravení a domáci vyhrali zaslúžene."