Most v predohrávke kola WHIL pred vlastným publikom sfúkol Senec

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

MOST - Hádzanárky českého tímu DHK Baník Most vyhrali v stredajšom zápase 23. kola interligy WHIL nad Sencom 34:21.

DHK Baník Most - ŠKP Piccard Senec 34:21 (17:11)
Najviac gólov: Růčková 7, Weisenbilderová 6, Tomášková 5 - Kodajová 5, Dubajová 4, Bačíková, Weibelová a Polláková po 3
Pok. hody: 1/1 - 4/4, vylúčené: 2 - 0, rozhodovali: Kozler a Vaník (obaja ČR), 650 divákov

Senčanky viedli v úvode 5:3, ale domáce na konci prvej desaťminútovky otočili stav na 7:5. Hostky však opäť získali mierne vedenie (8:7 a 9:8). Hráčky Mostu vzápätí vyrovnali a prevzali taktovku duelu do svojich rúk. V 29. min vyhrávali už 17:10, tesne pred prestávkou skorigovala ich náskok na polčasových 17:11 Dubajová.

Po zmene strán už domáce kontrolovali vývoj. Stačilo im necelých desať minút, aby rozdiel v skóre narástol na dvojciferné číslo (22:12). Most napokon s prehľadom doviedol zápas do jednoznačného víťazného konca (34:21).