San Antonio si tesne poradilo s Dallasom, 33 bodov Smitha New Yorku nestačilo

J.R. Smith (8), Kenyon Martin (3) a Nicolas Batum (88)J.R. Smith (8), Kenyon Martin (3) a Nicolas Batum (88) Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Dallasu bojujúci o účasť v play-off NBA prehrali na palubovke San Antonia tesne o jeden bod 91:92. Najväčšiu zásluhu mal na víťazstve domácich Tim Duncan, ktorý k 28 bodom pridal 19 doskokov. Spurs si pripísali už päťdesiate sezónne víťazstvo a zabezpečili si šestnástu účasť v play off za sebou.

"Hrali pritom lepšie ako my, čo ma však neprekvapilo. Uplynulé dva týždne sa zabárame čoraz hlbšie v bahne, takže ubrániť nás nie je nič extra náročné. Nie som si istý, čomu to pripísať, ale je to tak. Takže skutočne vyhral šťastnejší," nešetril kritikou do vlastných radov tréner Spurs Gregg Popovich.

V druhom dueli v poslednom období nevýrazný New York podľahol Portlandu 90:105. Za hostí nemohli zasiahnuť do stretnutia Carmelo Anthony a Tyson Chandler, nepomohlo im ani 33 bodov J. R. Smitha. Domáci Damian Lillard bude "najrýchlejším" nováčikom od čias Allena Iversona (1996/1997), ktorý nazbiera 1200 bodov a 400 asistencií. Po svojom 63. vystúpení (v ňom 26+10) je na číslach 1196 a 405.

"Bol to zápas, ktorý sme mali vyhrať. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sme viedli, ale dovolili sme súperovi 13-bodovú šnúru. To je srdcervúce," vypichol moment obratu Smith.

San Antonio - Dallas 92:91 (22:17, 28:24, 23:25, 19:25)
Najviac bodov: Duncan 28 (19 doskokov), G. Neal 16, Leonard 12 - Nowitzki 21 (11 doskokov), D. Collison 12, Mayo, M. James, B. Wright a V. Carter po 10

Portland - New York 105:90 (22:30, 29:18, 27:14, 27:28)
Najviac bodov: Lillard 26 (4 trojky, 10 asistencií), Aldridge 22 (10 doskokov), Batum 16 (4 trojky) - J. R. Smith 33 (4 trojky), Kenyon Martin 12, Felton 11