Záborský má v Omsku po sezóne, Ružička skóroval pri prehre Ufy

Čeľabinsk suverénne vyradil OmskČeľabinsk suverénne vyradil Omsk Zdroj: hawk.ru

OMSK - Hokejisti Traktoru Čeľabinsk postúpili do finále Východnej konferencie KHL, keď v piatom zápase konferenčného semifinále zvíťazili nad Avangardom Omsk presvedčivo 4:0 a v celej sérii triumfovali 4:1.

Hostia rozhodli o svojom triumfe už v priebehu druhej tretiny, počas ktorej zaznamenali tri góly. Slovenský útočník Tomáš Záborský z Avangardu Omsk sa do štatistík nezapísal. Jeho tím neskóroval až v štyroch zápasoch tejto série.

V piatom stretnutí štvrťfinále zvíťazila Kazaň na domácom ľade nad Ufou 4:3 po predĺžení a v sérii na zápasy vedie 3:2. V drese hostí zaznamenal jeden gól slovenský útočník Štefan Ružička.

Avangard Omsk - Traktor Čeľabinsk 0:4 (0:0, 0:3, 0:1) - konečný stav série 1:4
Góly: 25. M. Karpov (Dugin, Čistov), 36. Bulis (Čistov, Belov), 38. Jakuceňa (Kontiola), 59. Kuznecov (Bulis)

Ak Bars Kazaň – Salavat Julajev Ufa 4:3 pp (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0) - stav série 3:2
Góly: 13. Immonen (Pesonen, Obuchov), 38. I. Nikulin (Kornejev, A. Morozov), 48. I. Nikulin, 70. A. Morozov (Zaripov) - 18. Svitov (Trubačov), 41. Musatov, 56. RUŽIČKA (Zinoviev, Blaťák)

Pohár nádeje 2013 - finále - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Dinamo Riga - Amur Chabarovsk 4:3 (0:2, 2:1, 2:0) - stav série: 2:0
Góly: 25. Upitis (Galvinš, Szczechura), 30. Meija (Pavlovs, Skvorcovs), 46. Džerinš (Bukarts, J. Johnson), 54. Upitis (Indrašis) - 10. Stepanov (Šiškanov, Fisenko), 10. Litovčenko, 29. Šiškanov (Hytönen, Teslenko)

• Zdroj: športky, SITA, ts, TASR