V Myjave padol jediný gól, výhru nad Ružomberkom zariadil Urgela

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MYJAVA - Kopaničiari urobili pred zápasom všetko preto, aby sa mohol odohrať. A po úvodnom oťukávaní to bol práve domáci tím, ktorý prebral taktovku zápasu. V 6. minúte zacentroval zľava Šulek a Kuračka strieľal nad bránu.

V 19. minúte mal dobrú parketu na zakončenie Kuračka z priameho kopu, ale mieril nad Zichovu bránu. Veľkú príležitosť priniesla 23. minúta, to sa po rohu dostal k hlavičke Šulek, ale namieril tesne nad. V 36. minúte pohrozili aj hostia z Ružomberka a z 20 metrov pálil Pekár tesne vedľa Solničkovej brány. V 42. minúte pohrozil ešte strelou s otočky z 18 metrov domáci Urgela do pripraveného Zicha a I. polčas sa tak skončil bez gólov. Druhý polčas začal herne obdobne ako ten prvý, no 55. minúta už priniesla zmenu skóre. Kuračka vyslal uličkou do úniku Urgelu, ten prepálil Zicha v bráne hostí a zaznamenal svoj prvý gól v myjavskom drese. Aj v ďalších minútach boli kopaničiari lepším tímom, v 64. minúte hlavičkoval po rohu Černáček. V 72. minúte sa do dobrej šance dostával Sládek, ale preváhal správny okamih na zakončenie. Hostia mohli ohroziť domácu bránu v 76. minúte, priamy kop z 18 metrov zahrával Bielák, ale Solnička bol pripravený. V 83. minúte zľava dal spätnú prihrávku agilný Urgela, Bruško tesne minul bránu. O dve minúty zasa šanca domácich, Kukoľ sa pohral s obrancami, obstrelil Zicha, ale mieril do žrde. Domáci tím tak zaknihoval zaslúžene víťazstvo 1:0.

Spartak Myjava - MFK Ružomberok 1:0 (0:0)
Gól: 55. Ľ. Urgela, ŽK: 74. T. Bruško, 90. Kukoľ - 14. Greššák, rozhodovali: Trutz - Ádám, Roszbeck, 1250 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Kumančík - Kuračka, T. Marček, T. Bruško (84. Pelegríni), Šulek, Sládek (77. Kukoľ) - Ľ. Urgela (90. Kosík)

Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, Janso - M. Nagy - L. Lupták (61. Almaský), Bielák, Ďubek, Š. Pekár (44. Mukendi) - Zreľák (87. Lovás)

Viac o téme: Myjava Ružomberok