Vlastný gól rozhodol o šťastnej výhre Bayernu, Dortmund deklasoval Freiburg

Gólové oslavy hráčov Bayernu MníchovGólové oslavy hráčov Bayernu Mníchov Zdroj: SITA

BERLÍN - Úradujúci nemecký futbalový majster Borussia Dortmund zvíťazil v 26. kole bundesligy nad SC Freiburg vysoko 5:1. Najväčší podiel na triumfe domácich mali útočník Robert Lewandowski a stredopoliar Nuri Sahin, ktorí si pripísali zhodne po dva presné zásahy. Od 81. minúty nastúpil za Freiburg slovenský reprezentant Karim Guédé.

Zachraňujúci sa Augsburg zvíťazil na pôde Hamburgu 1:0, na 15. Stuttgart stráca päť bodov, ten má však zápas k dobru.

V ďalšom stretnutí prehralo favorizované Schalke 04 na ihrisku Norimbergu 0:3.

Vlastný gól Wollscheida tri minúty pred koncom riadneho hracieho času rozhodol o víťazstve Bayernu Mníchov na ihrisku Bayeru Leverkusen 2:1. Mníchovčania sa tak o ďalší krok priblížili k 23. titulu v histórii klubu.

Bayer Leverkusen – Bayern Mníchov 1:2 (0:1)
Góly: 75. Rolfes – 37. Gomez, 87. Wollscheid (vl.)

Brémy - Fürth 2:2 (0:0)
Góly: 47. a 70. A. Hunt - 56. Fürstner, 62. Petsos

Dortmund - Freiburg 5:1 (3:1)
Góly: 41. a 45. R. Lewandowski, 44. a 72. Sahin, 78. Bittencourt - 28. Schmid
Karim Guédé nastúpil v 81. min, Erik Jendrišek (obaja Freiburg) nefiguroval v zápise o strtenutí

Hamburg - Augsburg 0:1 (0:1)
Gól: 8. Callsen-Bracker, ČK: 80. Beister (Hamburg)