Považská Bystrica si podelila body s Hlohovcom, výhra ŠKP v Modre

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

BRATISLAVA - Hádzanárska TIPOS extraliga mala v sobotu na programe dva zápasy 26. kola.

Slovan Modra - ŠKP Bratislava 23:27 (13:13)
Najviac gólov: Michal Fázik 7, Tschur 5/2, Bača 3 - Kucharik 8/3, Slaninka 6, Demovič 4/1
Pok. hody: 3/2 - 6/4, vylúčení: 5 - 5, ČK: Michal Fázik za hrubý faul - Slaninka za tri vylúčenia, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 300 divákov

V prvom polčase to bolo vyrovnané stretnutie, domáci hádzanári si vypracovali trojgólový náskok (8:5), ale hostia do konca úvodnej časti vyrovnali na 13:13. Bratislavčania v druhom polčase zlepšili hru, čo sa prejavilo aj na skóre, najvyšší gólový rozdiel medzi oboma tímami činil sedem gólov (19:26). Domáci v závere skorigovali, no na obrat im to nestačilo a prehrali o štyri góly 23:27.

MŠK Považská Bystrica - HC Sporta Hlohovec 21:21 (12:8)
Najviac gólov: Adamčík a Marián Gardian po 4, Vallo a M. Kozák po 3 - Holdoš a Jurka po 5, Mazúr 4
Pok. hody: 3/1 - 1/0, vylúčení: 1 - 4, rozhodovali: Daňo a Sabol, 800 divákov

Domáci mali výborný začiatok a v 13. min viedli 8:2. Po zmene strán strelil Hlohovec sedem gólov po sebe a viedol 15:13. V závere domáci vybojovali aspoň bod za remízu 21:21.