Šarapovová v Indian Wells sfúkla Wozniacku a získala prvý tohtoročný titul

Maria Šarapovová a Caroline Wozniacka s turnajovými trofejami Maria Šarapovová a Caroline Wozniacka s turnajovými trofejami Zdroj: SITA

INDIAN WELLS - Maria Šarapovová sa ako druhá nasadená hráčka stala víťazkou na tenisovom turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (Premier Mandatory, dotácia 5 030 408 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku). Ruska zdolala vo finálovom dueli dvoch bývalých svetových jednotiek Dánku Caroline Wozniacku za 82 minút hladko 6:2, 6:2.

Šarapovová týmto titulom, po roku 2006 jej druhým v singli v Indian Wells a celkovo 28. na hlavnej profesionálnej úrovni, oslávila svoj posun z tretej na druhú priečku vo svetovom rebríčku pred Bielorusku Viktoriu Azarenkovú, za americkú líderku Serenu Williamsovú by sa však dostala bez ohľadu na výsledok.

Šampiónka si odnáša 1000 bodov do renkingu a šek na 1 milión dolárov. Držiteľka kariérneho Grand Slamu zvýšila bilanciu zo vzájomných duelov nad Wozniackou na 5:2.

Wozniacka od začiatku ťahala za kratší koniec. Osmička turnajového pavúka prehrala hneď na úvod svoj servis a hoci za stavu 2:3 mala na príjme štyri brejkbaly, nevyužila ich a následne opäť stratila vlastné podanie. V ôsmej hre viedla Wozniacka 40:15, ani to jej však nestačilo. Druhý set mal rovnaký úvod ako prvé dejstvo: Šarapovová bola úspešná ako returnujúca tenistka a ujala sa vedenia, ktoré následne potvrdila na 2:0. Za stavu 3:1 mohla Ruska zvýšiť pri podaní súperky, ale tá odvrátila dva brejkbaly. Zostávajúce tri gemy však už patrili Šarapovovej, ktorá súperku ničila výborným podaním. Jednoznačný zápas ukončila čistou hrou. Po stretnutí, v ktorom štyri razy prelomila servis Dánky, sa tešila z prvého tohtoročného singlového titulu. V Indian Wells navyše zvíťazila bez straty setu.

"Pre tieto momenty sa oplatí v tenise tvrdo pracovať. Potom máte pocit, že všetko stálo za to a tréningová drina sa vyplatí," skonštatovala po dueli spokojná Maria Šarapovová a doplnila: "Vo finále musíte hrať naplno od začiatku, ja som to dnes dokázala."

Jej dánska súperka reagovala na prehru slovami: "Maria hrala dnes veľmi dobre, lepšie ako ja. Dúfam, že sa jej revanšujem na najbližšom turnaji v Miami. Možno sa aj tam stretneme vo finálovom súboji."

Maria Šarapovová (2-Rus.) - Caroline Wozniacka (8-Dán.) 6:2, 6:2

• Zdroj: TASR, SITA