Good Angels proti domácemu superfavoritovi neprekvapili, prehrali o 31 bodov

Momentka zo zápasu Good Angels - JekaterinburgMomentka zo zápasu Good Angels - Jekaterinburg Zdroj: TASR

JEKATERINBURG - Basketbalistky slovenského klubu Good Angels Košice utrpeli v druhom zápase základnej A-skupiny na záverečnom turnaji Final Eight Európskej ligy vysokú prehru 41:72 s domácim UMMC Jekaterinburg. Hlavný ašpirant na celkový triumf neponechal nič na náhodu a od prvých sekúnd na palubovke dominoval.

Majsterky Slovenska zavŕšia skupinové boje v stredu 20. marca proti poľskému družstvu CCC Polkowice (od 16.30 SEČ), stále majú reálnu šancu na postup do semifinále.

Košičanky absolútne nezachytili úvod duelu a na začiatku 4. minúty prehrávali po trojke Taurasiovej už vysoko 0:13. Ich súper agresívne bránil a o dve minúty neskôr už vyhrával 15:0, po tom čo dva body pridala Grudová. Až potom sa do streleckej listiny zapísala Piersonová (2:15), no po desiatich minútach svietil na ukazovateli skóre stav 8:26, keď dvoma bodmi korigovala Piersonová. V ďalšom priebehu sa hráčkam Good Angels nedarilo predovšetkým strelecky a ich manko postupne narástlo v 15. minúte až na rozdiel dvadsiatichšiestich bodov, keď sa presadila Parkerová a upravila na 8:34. Odpoveďou bolo päť bodov Quigleyovej a ďalšie dva pridala Krivačevičová, ktorá v 17. minúte znížila na 15:36. Ruský klub však do polčasu ešte zvýšil svoj náskok na rozdiel dvadsiatichštyroch bodov (19:43).

Košičankám sa podarilo skresať z náskoku súpera v 26. minúte po trojke Pindrochovej (26:47) a tá istá hráčka sa spoza oblúka nepomýlila ani o dve minúty neskôr, keď upravila na 30:52. Jekaterinburg si však s prehľadom udržiaval dostatočný bodový odstup pred záverečnou desaťminútovkou vyhrával 54:30. Od stavu 32:54 zaznamenali hráčky UMMC šesťbodovú šnúru, na konci ktorej bola Kobrynová a tréner Good Angels si vzal oddychový čas. Jeho zverenky už nedokázali nájsť účinnú zbraň na dobre hrajúceho súpera, ktorý postupne zvyšoval svoj náskok. Napokon sa tešil z jednoznačného víťazstva 72:41 a pripísal si ďalšie dva body do tabuľky A-skupiny.

Good Angels Košice (SR) - UMMC Jekaterinburg (Rus.) 41:72 (8:26, 11:17, 11:11, 11:18)
Good Angels: Piersonová 6, Quigleyová 5, Kulichová 2, Kupčíková 1, Bojovičová 0 (Krivačevičová 12, Pindrochová 6, Sverrisdóttirová 5, Lacyová 4, Hruščáková 0)
UMMC: Taurasiová 13 (3 trojky), Parkerová (13 doskokov) a Grudová po 11, Nolanová 8, Domínguezová 4 (Jekabsone-Žogotová 14/4 trojky, Kobrynová 6, Petrakovová 3, Hollingsworthová 2, Stepanovová, Popovová a Arťošinová po 0)
TH: 7/3 - 13/9, fauly: 18 - 11, trojky: 4 - 7

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels: "Prešiel nás nákladný vlak. Narazili sme na súpera, ktorý bol fantasticky pripravený a do bodky mal rozobranú našu hru. Pristúpil k zápasu excelentne zodpovedne, vyhral ho už prakticky v prvej štvrtine a nepustil nás absolútne k ničomu. Nastúpili sme s obrovským rešpektom, hviezdy súpera hneď na začiatku ukázali, že prečo sú najlepšie platenými hráčkami na svete a nedali nám najmenšiu šancu. Od 15. minúty sa zápas viac-menej už iba dohrával. Dievčatám musíme zdvihnúť hlavy hore, väčšina hráčok bola ďaleko od svojho optima a na tomto musíme popracovať. Budeme sa modliť, aby Piersonová mohla zajtra hrať, narazila si totiž koleno."

CCC Polkowice (Poľ.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 58:51 (10:19, 27:9, 7:7, 14:16)
Najviac bodov: Ogwumikeová 21, Snellová 16, Majewská 9 - Lyttleová 12, Wautersová 8, Fowlesová 7

B-skupina:
Famila Schio (Tal.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 59:86 (14:20, 14:22, 12:30, 19:14)
Najviac bodov: Lavenderová 22 (13 doskokov), McCrayová 8 - McCoughtryová 15, Pondexterová 14

Bourges Basket (Fr.) - Sparta&K Moskovská oblasť (Rus.) 71:64 (26:13, 22:14, 12:19, 11:18)
Najviac bodov: Dumercová 21 (4 trojky), Miyemová a Colemanová po 16 - Augustusová 19, Dupreeová 16