Prešov sa rozlúčil s Pohárom EHF hladkou výhrou nad silným Koldingom

Prešovčanom na postup nestačila ani záverečná výhra nad dánskym KoldingomPrešovčanom na postup nestačila ani záverečná výhra nad dánskym Koldingom Zdroj: SITA

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili vo svojom poslednom šiestom vystúpení v skupinovej fáze Pohára EHF na domácej palubovke nad dánskym klubom KIF Kolding 29:22 a v B-skupine obsadili tretiu nepostupovú pozíciu. V nej získali šesť bodov podobne ako ich dánsky súper, no prvý zápas na jeho palubovke nezvládli, keď podľahli vysoko 17:37.

Postup z prvého miesta do štvrťfinále si z B-skupiny vybojovali hádzanári bundesligového Rhein-Neckar Löwen, ktorí vo svojom záverečnom vystúpení vyhrali na palubovke ukrajinského tímu HC Motor Záporožie 29:25.

Tatran Prešov - KIF Kolding (Dán.) 29:22 (18:13)
Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa - Rábek 3, Marušák, Hrstka 4/3, Michal Urban, Krok, Krištopans 6, Radčenko 1, Tumidalský, Tomáš Urban 5/1, Číp, Guzy 1, Pejovič, Antl 6/3, Petro 3. Najviac gólov Kolding: Karlsson 6, Andersson 5/1, 7 m: 8/7 - 1/1, vylúčení: 2:4. Rozhodcovia: Brkič, Jusufhodzič (obaja Rakúsko), 2274 divákov.

Skóre duelu otvoril hosťujúci Jensen, ale domáci odpovedali dvoma gólmi Petra a Krištopansa - 2:1. Vedenie Tatrana zvýšil v 7. minúte Antl, ktorý úspešne premenil sedemmetrový hod (5:3). Na 10:7 upravil v 15. minúte Tomáš Urban, od stavu 10:8 prišla štvorgólová šnúra Tatrana, na konci ktorej bol Antl, ktorý vypichol loptu súperovi a po sóle cez celé ihrisko nekompromisne skóroval - 14:8. Tatran dobre bránil, pokúšal sa o rýchle brejky a aktívnou hrou nútil súpera robiť chyby. Po góle Krištopansa v 26. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 17:10, hosťom sa podarilo korigovať na polčasových 18:13.

V 39. minúte znížil na rozdiel troch gólov Andersson (19:16), no o dve minúty neskôr skóroval po nacvičenom signále Antl a upravil na 21:16. O minútu neskôr pridal ďalší gól Tatrana Radčenko (22:16) a diváci cítili, že ich hráči majú víťazstvo na dosah. Predovšetkým v 52. minúte, keď Hrstka premenil sedemmetrový hod a Prešovčania vyhrávali v tej chvíli o sedem gólov 28:21. Záver duelu si už "zeleno-bieli" postrážili, keď sa obidve družstvá strelecky trápili a po víťazstve 29:22 získali cenný skalp dánskeho súpera.

Roman Lamač, tréner Tatrana Prešov: "V Koldingu sme prehrali zahanbujúco o dvadsať gólov, takže sme chceli doma zvíťaziť. Som rád, že sa nám darila agresívna obrana, ktorá fungovala tak, ako sme si to naplánovali. Chlapcov sme tlačili smerom dopredu v prvej i druhej vlne. Od súpera sme očakávali väčší odpor, zdalo sa nám že išiel akoby na pol plynu. Počíta sa však iba víťazstvo."

Peter Bredsdorff-Larsen, tréner Koldingu: "Gratulujem Prešovu k víťazstvu. Očakávali sme, že domáci podajú dobrý výkon, čo sa aj potvrdilo. V prvom polčase vyhrávali o sedem gólov. Snažili sme sa vyhrať, aby sme automaticky postúpili a nemuseli sa spoliehať na výsledky neskorších stretnutí."

Radoslav Antl, krídelník Tatrana, autor 6 gólov: "Triumf nás teší. Bol to náročný zápas, ale podali sme fantastický výkon. Sme šťastní, že sme potešili našich fanúšikov, ktorým ďakujem za vynikajúcu atmosféru."

Andrej Petro, pivot Tatrana, autor 3 gólov: "Som rád, že sme stretnutie s Koldingom zvládli. Všetkých nás mrzí, že sme nepostúpili zo skupiny do štvrťfinále, ale aj tak sme dosiahli krásne víťazstvo nad kvalitným súperom."

HC Motor Záporožie (Ukr.) - Rhein-Neckar Löwen (Nem.) 25:29 (12:13)