Prešov získal výhrou v Záporoží prvé body do Pohára EHF

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ZÁPOROŽIE - Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali vo svojom treťom vystúpení v základnej B-skupine Pohára EHF na palubovke ukrajinského HC Motor Záporožie 32:27 a pripísal si do tabuľky prvé body.

V súboji posledných dvoch celkov tabuľky si v Paláci športu vytvorili Prešovčania rozhodujúci náskok vďaka pevnej defenzíve a skvelým zákrokom Krupu už v prvom polčase a po prestávke vedenie aj vďaka gólostroju Antla kontrolovali.

Prešovčania majú po troch dueloch na konte jedno víťazstvo a dve prehry a v tabuľke im patrí 3. priečka. Najbližšie sa zverenci trénera Romana Lamača predstavia v Pohári EHF v sobotu 9. marca doma v odvete proti Záporožiu.

Prešovčania bez dvoch zranených opôr Mažára a Rábeka začali opatrnejšie a úvodné minúty patrili domácim. Hostia dvakrát dotiahli dvojgólové manko a potom prebrali iniciatívu. Medzi 12. a 16. minútou šnúrou piatich gólov otočil Tatran zo 4:6 na 9:6 vo svoj prospech, najmä vďaka strelecky disponovaným T. Urbanovi a Antlovi. Pozorná defenzíva hostí na čele s gólmanom Krupom platila na súpera aj naďalej a v 26. minúte už viedol Prešov 14:8. Antl potom síce nepremenil sedmičku, napriek tomu mal jeho tím v prestávke päťgólový náskok. Po zmene strán síce domáci najskôr znížili na rozdiel troch gólov, ale ďalšia sedemgólová séria Tatrana a manko Ukrajincov 15:25 v 45. minúte definitívne schladil ich ambície. Motor v závere stratu mierne skorigoval, slovenský majster si ale cenné víťazstvo s prehľadom postrážil.

HC Motor Záporožie - Tatran Prešov 27:32 (10:15)
Rozhodovali: Mitrevski, Todorovski (obaja Maced.)

Branko Benko, generálny manažér Tatrana: "Sme šťastní, že sa nám podarilo vyhrať. Odohrali sme výborný duel, na ktorý sme sa celý týždeň zodpovedne pripravovali. Vychádzala nám obrana 5-1, skvele chytal celý zápas Krupa a po vyrovnanej pätnásťminútovke sa nám darilo aj v útoku. Najmä Antl, Tomáš Urban a Radčenko sa starali o to, že prakticky z každého útoku sme dali gól. Tento triumf si veľmi ceníme."