Semifinále volejbalovej extraligy začali lepšie favoriti

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V oboch úvodných zápasoch semifinále play-off volejbalovej extraligy mužov zvíťazili favorizované domáce tímy 3:1.

Najskôr takýmto výsledkom zdolali ešte stále úradujúci majstri VK Chemes Humenné myjavský VKP Spartak a vo večernom dueli si Volley Team UNICEF Bratislava rovnako poradil s Legend Watches Slávia Svidník.

Obhajcovia titulu z predchádzajúcej sezóny Humenčania zdolali "kopaničiarov" aj v treťom vzájomnom dueli v aktuálnej sezóne. Po dvoch víťazstvách v skupine o 1. - 4. miesto v druhej fáze základnej časti najvyššej súťaže týmto triumfom úspešne vstúpili do semifinálovej série. V prvých dvoch setoch sa hral vyrovnaný volejbal. Koncovku prvého dejstva lepšie zvládli domáci, v druhom boli šťastnejší hostia. Potom sa však východniari chytili a v ďalších dvoch už na ihrisku jasne kraľovali. Zvíťazili 3:1 a ujali sa vedenia v sérii.

Vicemajstrovskí "bieli tigri" z VT UNICEF vleteli do súboja so Svidníčanmi ako veľká voda a v prvom sete ich doslova zmietli spod siete 25:15. Zverenci skúseného kouča Vladimíra Vlka sa však z tejto sprchy otriasli a v druhom sete už s favoritom držali vyrovnaný krok. Koncovka však opäť patrila domácim a tí po najtesnejšom možnom víťazstve 25:23 viedli už 2:0. V tretej hre volejbalisti zemepisne najvýchodnejšieho družstva slovenskej extraligy dlho viedli o 1-2 body, ale prvý setbal mali Bratislavčania. Potom mali dvakrát možnosť uzavrieť set hostia, vzápätí trikrát opäť domáci. V strhujúcej dráme nakoniec predsa len uspeli Svidníčania, vyhrali 31:29 a znížili zo svojho pohľadu na 1:2. Naťahovanie sa o každý bod pokračovalo aj ďalej. Po poslednej lopte štvrtého setu sa nakoniec tešili zverenci Branka Pistoviča, ktorí víťazstvom 25:22 zavŕšili celkový triumf 3:1.

Druhé zápasy oboch semifinálových sérií sú na programe v sobotu 30. marca, družstvá si vymenia výhodu domáceho ihriska.

VK Chemes Humenné - Spartak VKP Myjava 3:1 (18, -24, 15, 21) - stav série 1:0
99 min, rozhodovali: Drobňák a Servický, 800 divákov

Volley Team UNICEF Bratislava - Legend Watches Slávia Svidník 3:1 (15, 23, -29, 22) - stav série 1:0
113 min, rozhodovali: Daruľa a M. Kováčik, 500 divákov