Nešťastné zranenie Haláka: Po prudkom pohybe zostal v bolestiach na ľade

Jaroslav HalákJaroslav Halák Zdroj: blues.nhl.com

ST. LOUIS - Hokejový brankár St. Louis Blues Jaroslav Halák utrpel v stretnutí NHL proti Minnesote Wild (4:1) zranenie dolnej časti tela. Slovenský gólman odchytal len úvodnú tretinu a zatiaľ nie je jasné, ako dlho bude mimo hry.

Necelú minútu pred koncom prvej tretiny sa Halák natiahol za strelou Jareda Spurgeona. Puk sa odrazil iba od zadného mantinelu, ale Halák zostal po prudkom pohybe ležať na ľade, pričom po chvíli hru arbitri prerušili.

St. Louis napokon pretrhli sériu troch prehier aj vďaka brankáriovi Brianovi Elliottovi, ktorý vystriedal Haláka a zastavil 19 striel. Elliott nastúpil za Blues prvýkrát od 5. marca, keďže doteraz pomáhal na farme v Peorii v AHL.

"Nešťastné zranenie. Vyzerá to, že nejaký čas nám bude chýbať, ale musíme počkať ako sa situácia vyvinie v najbližších dňoch," povedal tréner St. Louis Ken Hitchcock, ktorého výraz tváre tesne po zranení bol veľavravný.

Hitchcock súčasne dodal, že späť z farmy povolá Jake Allena, ktorý bude kryť chrbát Elliottovi. Halák má v skrátenej základnej časti NHL na konte šesť výhier, päť prehier a jednu remízu. S priemerom 2,14 inkasovaných gólov na zápas a 89,9% úspešnosťov zákrokov.

• Zdroj: TASR, nhl.com