Nevídaný protest a spolupráca: Fanúšikovia Žiliny a Trnavy v jednom sektore

Žilinskí fanúšikovia v sektore TrnavčanovŽilinskí fanúšikovia v sektore Trnavčanov Zdroj: ultraszilina.sk

ŽILINA - Mimoriadne ojedinelú situáciu mohli vidieť návštevníci zápasu Corgoň ligy medzi MŠK Žilina a Spartakom Trnava. Okrem dvoch gólov a konečnej remíze 1:1 totiž zaujalo aj dianie na tribúnach, aj keď neboli zaplnené, ako tomu bolo v nedávnej minulosti pri zápasoch týchto tímov.

Najskalnejší priaznivci Žiliny sú už takmer dve sezóny "rozhádaní" s klubovým vedením, ktoré kvôli bezpečnosti na štadióne nastolilo rôzne podmienky pre členov "Žilinských fanatikov". Oficiálne združenie najvernejších fanúšikov sa už dlho nedostalo na tribúny štadióna pod Dubňom a navyše prišlo aj o svoj sektor, kde je aktuálne miesto pre tábor hostí. 

"Po takmer dvoch rokoch sa aspoň malej časti skalných žilinských fanúšikov podarilo vrátiť späť na našu Severnú Tribúnu. Vďaka začatej spolupráci medzi fanklubmi cez Asociáciu fanúšikov Slovenska sa nám podarilo získať podporu v našej neľahkej situácii od fanúšikov iných tímov," uvádza správa na webe ultraszilina.sk.

"Spartakovci nám vyšli v ústrety pri predaji lístkov, a tak sa na niekoľko minúť ocitla dvanástka Žilinčanov späť na Severe. Ku koncu prvého polčasu sme vytiahli symbolický transparent s textom “Tu máme byť doma?” s podpisom “Fans Žilina”. V minulosti sme sa stretli s cenzúrou zo strany klubu, preto sme tento raz pri vstupnej kontrole tento minitransparent nepredkladali," pokračuje autor a pridáva fotografiu. 

Žilinskí fanúšikovia sú viditeľne "vo vojne s vedením": "Nápis reagoval na smutnú skutočnosť , že žilinský fanúšik si musí zakúpiť lístok do sektoru hostí, aby mohol stáť na tribúne, ktorá bola dlhé roky domovom žilinského kotla. Bol doplnený o vlajku Against Modern Football a niekoľko pokrikov, medzi inými aj “vráťte sever fanúšikom”. Následne sme poďakovali  Trnavčanom a opustili sektor."

V stanovisku sa na záver konštatuje: "Touto cestou sme chceli aj priamo na štadióne vyjadriť svoj postoj k momentálnej, veľmi smutnej, situácii okolo futbalu v Žiline, ktorú dokreslila aj biedna návšteva - iba 1732 platiacich divákov. Ešte raz vďaka do Trnavy, ktorej fanúšikovia ukázali, že podobné veci dokážu spojiť na krátky čas aj veľkých rivalov!"

Aj takýto je slovenský ligový futbal...

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: ultraszilina.sk
  • Zdroj: športky, ts, ultraszilina.sk

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy