Prešovčania získali dôležité body v boji o záchranu po výhre nad Ružomberkom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PREŠOV - Akoby symbolicky pekné jarné počasie prinieslo na prešovskom trávniku konečne aj futbal, na ktorý sa dalo pozerať. Diváci videli v 1. polčase na oboch stranách aj pekné akcie aj šance, ktoré zaváňali gólmi.

Už v 2. minúte Novák najskôr po zemi a potom hlavou ohrozil súperovu bránu, ale neskóroval. V 5. minúte brankár Zich iba končekmi prstov vyrazil strelu Brezinského. V 13. minúte sa Šarišania ujali vedenia po centri Kroba z ľavej strany. Jakovlev síce loptu ideálne netrafil, ale tá sa od pravej žrde nakoniec aj tak dostala do siete. Ďalšiu šancu domácich mal Novák, ktorý z 25 m mieril z priameho kopu pod brvno a Zich musel znovu ukázať svoje umenie. Až potom sa dostali k slovu aj hostia. Diviša natiahol oblúčikom z 20 m Ondrek a po ňom Zreľák mieril hlavou prudko aj presne k žrdi, ale Diviš sa nedal prekvapiť. Ďalšie možnosti mali na kopačkách ešte Marcin a Krob. Na druhej strane mal v 41. minúte veľmi blízko k vyrovnaniu Greššák, ale zblízka Diviša neprekonal. Z protiútoku krížnou stelou tesne minul Novák. Posledná tutovka v prvom dejstve bola na strane hostí, lenže Zreľák po samostatnom nájazde Diviša neprekonal.

Vstup do 2. dejstva vyšiel hosťom, keď v 48. minúte vyrovnal Ďubek. Lenže domáci tréner Totkovič potom vytiahol svojho žolíka, ktorým bol mladý Hruška. Ten v 61. minúte už po niekoľkých sekundách na ihrisku zužitkoval prihrávku Nováka na 2:1. Od 78. minúty hostia hrali iba desiati, lebo zranený Ďubek musel nedobrovoľne opustiť ihrisko. V 79. minúte dali Šarišania definitívnu bodku za stretnutím, keď Novákov jemný center skončil pri pravej žrdi Zichovej brány a domáci strelec si tak zapísal svoj prvý gól v zelenobielom drese.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok  3:1 (1:0)
Góly: 13. Jakovlev, 61. Hruška, 79. Novák - 48. Ďubek. Rozhodoval: Vlk, bez karát, 1350 divákov.

1. FC Tatran Prešov: J. Diviš - Kolbas, Petráš, Brezinský, Krob - Lipták - Jakovlev, Gergel, Poliaček (61. Hruška)- Macin (74. Jacko), Novák (86. Papaj)

MFK Ružomberok: Zich - Maslo, Práznovský, Greššák, Ondrek (44. Nosek) - Bielák, Lupták (46. Serečin), Nagy (73. Mukendi), Almaský - Ďubek - Zreľák

Ladislav Totkovič, tréner Prešova: "Už v Trenčíne sme potvrdili, že toto mužstvo, ak sa mu vyhýbajú zranenia a nemá vykartovaných hráčov, je silné. Práve dnes sa toto moje vyjadrenie potvrdilo. Chlapci ukázali psychickú silu, celý zápas oddreli a konečne dosiahli prvé jarné víťazstvo. Zaslúžili si ho a ja im k tomu blahoželám."

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Netajím, že sme chceli v Prešove získať nejaký ten bod, aj keď sme vedeli, že na východe majú akúsi mobilizáciu vzhľadom na ich postavenie v tabuľke. Žiaľ, mali sme nevydarený vstup do zápasu, a aj keď sme mohli ešte do prestávky vyrovnať, dve vyložené šance Zreľáka stroskotali na Divišovi. Po prestávke sme sa síce zlepšili, ale niektoré objektívne okolnosti nás pripravili o zisk aspoň jedného bodu."