Dvadsiatka na záver podľahla suverénnym Rusom a na turnaji skončila posledná

Dvadsiatka v záverečnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín nestačila na suverénne RuskoDvadsiatka v záverečnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín nestačila na suverénne Rusko Zdroj: hockeyslovakia.sk

TRNAVA - V záverečnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín hokejistov do 20 rokov prehrali slovenskí reprezentanti v Trnave s ruskými rovesníkmi 1:5 a bez bodu skončili na poslednom štvrtom mieste. Rusi nestratili na turnaji ani bod a stali sa tak suverénnym víťazom tohto podujatia. Druhé miesto obsadili mladí Fíni so šiestimi bodmi.

Už pred týmto zápasom bolo zrejmé, že jeho výsledok nemôže na konečnom umiestnení oboch tímov nič zmeniť. Rusi mali vďaka dvom trojbodovým výhram nad Českom a Fínskom istotu prvej priečky, kým mladí Slováci už nemohli skončiť lepšie ako štvrtí.

Domáci držali s favorizovaným súperom krok v prvých dvoch tretinách. Rusi sa síce dostali do vedenia už v siedmej minúte gólom Chlopotova, no až do polovice zápasu mladí Slováci úspešne odolávali ich ďalšiemu tlaku. Keď v 32. minúte pridal ďalší gól Alexander Barabanov, zdalo sa, že Rusi budú mať duel pevne v rukách. No v 37. minúte ho zdramatizoval Michal Valjent pri presilovke. Potom však prišiel gól do šatne v čase 39:11 a Stulov zabezpečil Rusom opäť dvojgólový náskok. Na začiatku tretej tretiny pridal Barabanov štvrtý gól a zápas sa od tej chvíle už len dohrával. Skóre uzavrel v čase 56:15 Busarov.

Slovensko "20" - Rusko "20" 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly: 37. Valjent (Horanský, Kolena) - 8. Chlopotov, 33. a 44. Barabanov, 40. Stulov, 57. Busarov
Vylúčení: 10:7 na 2. min, navyše: Kolena 10 min za hrubosť, Minárik 5+DKZ za hrubosť - Skladničenko 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Ľubuškin 10 min za hrubosť, Maslov 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, P. Stano - Šefčík, Návratek, 389 divákov

zostava SR: Němec – Gachulinec, Janovčík, Mikuš, Dinda, Palovič, Valjent, Majerčík – Mančák, Gríger, Lunter – Šimun, Kolena, Horanský – Tibenský, Gašpar, Veliký – Hrehorčák, Mlynčár, Schroner – Minárik.

Česko - Fínsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)