Senica využila trápenie Žiliny, oslabeného súpera dorazil v závere Blackburn

Dávid Guba a Stef Marinus Wijlaars v súboji o loptuDávid Guba a Stef Marinus Wijlaars v súboji o loptu Zdroj: SITA

ŽILINA - Prvú šancu zápasu mali Žilinčania. Škvarku však v 4. minúte zastavil hvizd rozhodcu po trochu nepochopiteľnom ofsajde a o tri minúty neskôr bol ten istý hráč opäť blízko ku gólu, lenže o vlások nedosiahol na loptu vo výbornej pozícii.

V 11. minúte mohla ísť do vedenia Senica, Kalabiška sa ocitol úplne sám pred domácou bránou, rozhodol sa však prihrávať Divišovi a ten v páde nedokázal usmerniť loptu do siete. V 17. minúte Pečovský pekným centrom z ľavej strany našiel Gubu, ten strelou bez prípravy iba tesne minul priestor brány. O desať minút neskôr sa vyznamenal žilinský brankár Dúbravka, keď zastavil nebezpečnú strelu Diviša. Po polhodine hry videl v priebehu piatich minút dve žlté karty domáci obranca Nunes a "žlto-zelení" zostali oslabení. Okamžite to mohol využiť Diviš, ktorého nádhernú strelu z dobrých 20-tich metrov opäť zlikvidoval Dúbravka. Gólman Žiliny sa zaskvel aj pri šanci Kóňu, keď veľmi umne vybehol a vyrazil loptu do bezpečia.

Po zmene strán začala o desiatich hrajúca Žilina výborne. Po kombinácii Škvarku s Majtánom pomohol Seničanom len šťastný zásah obrany v poslednej chvíli. No a tutovku Picha, ktorý sa po rohovom kope ocitol úplne sám pred bránou zázračne zlikvidoval brankár Švenger. V 56. minúte dostal po peknej kombinácii Žilinčanov do šestnástky centrovanú loptu Majtán, ale hlavičkoval príliš vysoko. Majtán mohol skórovať aj v 70. minúte, ale vo výskoku opäť prestrelil. O sedem minút neskôr hosťujúci brankár Švenger opäť podržal svoj tím, keď zneškodnil strelu Angeloviča. Žiline sa zmarené tutovky vypomstili, "nedáš - dostaneš" sa opäť potvrdilo, keď v 86. minúte domáca obrana neudržala striedajúceho Blackburna, ktorý zblízka prekonal Dúbravku a rozhodol o víťazstve Senice 1:0.

MŠK Žilina - FK Senica 0:1 (0:0)
Gól: 86. Blackburn. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Nunes, Majtán, Angelovič - Ďurica, ČK: 35. Nunes (Žilina) po druhej ŽK, 1862 divákov.

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, Nunes - M. Mravec, Pečovský - Mihalík (41. Angelovič), Škvarka, Pich (87. Barčík) - Guba (46. Majtán)

Senica: Švenger - Wijlaars (84. Križko), Pavlík, Brabec, Patrik Mráz - Jirásek - Kóňa, Ďurica (65. Piroska), Štepanovský - Diviš (58. Blackburn), Kalabiška

Štefan Tarkovič (tréner Žiliny): "Prehrali sme stretnutie už v prvom polčase tým, že prístup hráčov k zápasu a dresu MŠK Žilina nebol taký, aký by mal byť. Som sklamaný z toho, ako sme vstúpili do stretnutia, vyvrcholilo to červenou kartou Nunesa. Po náznaku určitého vzrastu výkonnosti sme zas klesli na dno. V druhom polčase sme mali šance, boli sme agresívnejší, ale napokon dal súper po jedinej šanci gól a prehrali sme."

Vladimír Koník (tréner Senice): "Prišli sme do Žiliny s cieľom získať body, najlepšie tri, lebo vidina druhého miesta je pre nás dôležitá. V prvom polčase sa hráči dobre pohybovali, dobre kombinovali, neboli sme však efektívni a zahodili sme tri-štyri šance. V druhej polovici to bol klasický slovenský syndróm, keď súper hral o jedného menej a naše družstvo akoby stratilo ostražitosť. Napokon sme za to mohli pykať - Majtán mal šance. Našťastie sa nám v závere podarilo streliť gól. S výkonom v druhom polčase nie som spokojný, nestačí mať dobré len určité úseky hry. Tri body sú však pre nás veľmi dôležité."