Prešov vyhral v Topoľčanoch, v ďalších dueloch triumfy východniarov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 29. kola hádzanárskej extraligy mužov:

HK Topoľčany - Tatran Prešov 33:38 (12:18)
Najviac gólov: Cigáň 10/4, Valent 8, Ivanicja 5 - T. Urban 10/1, Antl 7/1, Rábek 6
Pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčení: 4 - 8, rozhodovali: Macko a Volentics, 620 divákov

Hostia z Prešova viedli nad domácim družstvom oslabeným o dvoch hráčov zo základnej zostavy (Klačanský, Kopecký - pozn.) počas celého zápasu. V druhom polčase aj zásluhou niektorých pekných zákrokov brankára Meluša držali Topoľčany krok a aspoň neutrpeli príliš vysokú prehru - 33:38.

MŠK Považská Bystrica - HC winLand Michalovce 29:30 (15:17)
Najviac gólov: Zdráhala 14/8, Adamčík a Kostelanský po 3 - P. Hruščák 13/2, Gamrát 9, Kučer 3
Pok. hody: 9/8 - 2/2, vylúčení: 5 - 10, ČK: Gamrát a Géci (obaja Michalovce) za tri vylúčenia, rozhodovali: Baďura a J. Ondogrecula ml., 720 divákov

Hostia z Michaloviec si v Považskej Bystrici spočiatku utvorili náskok 3:0 a po vyrovnanom priebehu zvyšku prvého dejstva vyhrali polčas 17:15. Po zmene strán sa domáci dostali na sľubných 24:20, ale následne osem minút nestrelili gól a východniari posledným útokom zásluhou Hruščáka strhli víťazstvo na svoju stranu.

1. MHK Košice - Slovan Modra 26:23 (12:9)
Najviac gólov: Müller 6, Boris 5, Hriňák a Ľoch po 4, Hricišon 4/1 - Michal Fázik 7, Tschur 4/1
Pok. hody: 5/1 - 1/1, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Oťapka a Sivák, 120 divákov

V úvode zápasu dominovali brankári Cibere a Štrbák a skóre rástlo pomaly. Košičania hrajúci tradičnú domácu "klasiku" opäť rýchlo viedli (4:1), ale veľa zo svojho náskoku nevyťažili, lebo už v polovici prvého polčasu to bolo 7:5 pre hostí. To však bolo zo strany Modry v tej fáze všetko, lebo do kabíny odchádzali jej hráči s trojgólovým mankom. Košičania tentoraz druhý polčas nepokazili a pripísali si druhé víťazstvo v sezóne 2012/2013.