Hviezdy PSG nezvládli penaltový rozstrel, v pohári ich vyradil Évian

Zlatan Ibrahimovič v zápase proti ÉvianuZlatan Ibrahimovič v zápase proti Évianu Zdroj: psg.fr

PARÍŽ - Futbalisti francúzskeho PSG sa rozlúčili s domácou pohárovou súťažou vo štvrťfinálovej fáze. Postaral sa o to Évian TG, ktorý vyradil favorizovaný parížsky klub v penaltovom rozstrele, keď sa duel skončil v riadnom hracom čase 1:1 a gól nepadol ani v predĺžení.

Tréner Carlo Ancelotti pritom postavil takmer najsilnejšiu zostavu, v ktorej nechýbali hviezdy ako Alex, Thiago Silva, Beckham, Matuidi, Thiago Motta, Pastore či Ibrahimovič. Hostí poslal do vedenia v 9. minúte Pastore, ale ešte do prestávky vyrovnal Tunisan Khelifa. V penaltách sa presadil za PSG iba Lavezzi, neuspeli Ibrahimovič ani Thiago Silva a keďže za domácich skórovali všetci štyria exekútori, zrodilo sa veľké prekvapenie.

"Bola to jedna katastrofa. Predviedli sme najhorší výkon pod mojim vedením. Je mi to veľmi ľúto. Beriem to na svoju zodpovednosť. Náš prístup k zápasu nebol na dostatočnej úrovni. Ak ide tím na ihrisko s laxným prístupom, je to chyba trénera," citoval Ancelottiho Canal+.

V ďalšom zápase zvíťazil Girondins Bordeaux na pôde Lensu 3:2.

Évian TG - Paríž Saint-Germain 1:1 po predĺžení (1:1, 1:1) - 4:1 na strely zo značky 11 m

Lens - Girondins Bordeaux 2:3

• Zdroj: športky, TASR, ts