Ronaldinho sa kajá, fanúšikom aj súperovi sa za urážku ospravedlnil

RonaldinhoRonaldinho Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO – Brazílsky futbalista Ronaldinho (33) sa ospravedlnil fanúšikom Atletica Mineiro po tom, čo nazval zápas Pohára osloboditeľov proti Sao Paulo tréningom.

Dvojnásobný víťaz ankety o Najlepšieho futbalistu sveta podľa FIFA zaujal svojimi komentármi v polčasovom televíznom rozhovore počas záverečného duelu v skupine so Sao Paulom, ktorý jeho tím napokon prehral 0:2. Atletico malo účasť v osemfinále Copa Libertadores dávnejšie istú. Ronaldinho za stavu 0:0 uviedol, že druhý polčas by mali jeho spoluhráči brať skôr ako prípravu na vyraďovaciu fázu.

"Mali by sme vyjsť na ihrisko a zabávať sa. Je to pre nás solídny tréning pred ďalšou pohárovou fázou," vyhlásil špílmacher Atletica, ktorého citovala agentúra Sinchua.

Komentáre bývalého hráča FC Barcelona či AC Miláno podrobili hráči Sao Paula i médiá ostrej kritike a Ronaldinho tak musel následne vysvetľovať, že nešlo z jeho strany o žiadnu nezdvorilosť či neúctu k súperovi.

"Chcel som len povedať, aká dôležitá bude pre nás ďalšia fáza a že si nemôžeme dovoliť nejaké pošmyknutie. Vždy chováme rešpekt k našim súperom," obhajoval sa majster sveta z roku 2002.

Napriek prehre sa Atletico kvalifikovalo do ďalšej časti súťaže ako najlepšie postavený tím skupiny, kým Sao Paulo ako horší, čo znamená, že sa oba tímy stretnú v ďalšom kole.

Viac o téme: Brazília Ronaldinho Futbal Tréning Ospravedlnenie Sao Paulo