Arsenal po výhre v derby na 3. miesto, Mucha presedel prehru Evertonu na lavičke

Per Mertesacker so spoluhráčmi oslavuje svoju gólovú hlavičkuPer Mertesacker so spoluhráčmi oslavuje svoju gólovú hlavičku Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti londýnskeho Arsenalu vydreli v 34. kole anglickej Premier League na trávniku Fulhamu tesné víťazstvo 1:0, vďaka čomu sa dostali na priebežnú tretiu priečku ligovej tabuľky.

O triumfe "kanonierov" rozhodol v 43. minúte po priťuknutí Laurenta Koscielneho hlavičkou nemecký stopér Per Mertesacker. Domáci hrali už od 12. minúty bez vylúčeného Stevena Sidwella, v závere dostal červenú kartu aj útočník hostí Olivier Giroud. Arsenal má pred štvrtou Chelsea aktuálne dvojbodový náskok, "The Blues" však môžu mestského rivala preskočiť a vrátiť sa na tretie miesto, pokiaľ zvíťazia na ihrisku FC Liverpool.

Boj o miestenku v pohárovej Európe si skomplikoval Everton, ktorý prehral na ihrisku Sunderlandu gólom Stephanea Sessegnona zo záveru prvého polčasu 0:1. Bránku hostí strážil Američan Tim Howard, slovenský reprezentant Ján Mucha sledoval zápas z lavičky.

Na chvoste tabuľky naďalej zostáva Reading, ktorý podľahol Norwichu na jeho pôde 1:2.

Fulham - Arsenal 0:1 (0:1)
Gól: 43. Mertesacker. ČK: 12. Sidwell - 90. Giroud

Norwich - Reading 2:1 (0:0)
Góly: 50. a 51. Bennett - 72. McCleary

Queens Park Rangers - Stoke 0:2 (0:1)
Góly: 42. Crouch, 77. Walters (z 11 m)

Sunderland - Everton 1:0 (1:0)
Gól: 45. Sessegnon